No Filter Coffee Fest

Muž nalieva účastníkovi festivalu kávu zo skleneného džbánu do malej šálky.

Najväčšie zhromaždenie kávy na juhovýchode USA sa vrátilo, aby kofeínovalo Karolíny.

OD ZECHARIA MOSS
ŠPECIÁLNE K ČASOPISU BARISTA

Fotografia od Emily Mossová

No Filter Coffee Festnajväčšie kávové zhromaždenie v juhovýchodných Spojených štátoch, sa vrátilo koncom septembra na svoje vydanie v roku 2022. Festival začal prevažne s miestnymi pražiarňami v Charlotte v Severnej Amerike, ale návštevníci teraz nájdu svoje nové obľúbené nápoje z miest po celej Karolíne, od hôr Asheville, NC až po pobrežia Charlestonu, SC Niektorí predajcovia pochádzajú až z New York a ešte väčšie spoločnosti ako Rishi čaj teraz sa ukáž.

Rýchly rast

Veľkosť rastu No Filter Coffee Fest od jeho debutu v roku 2016 je pôsobivá. Začalo to skromne s tuctom predajcov a v tohtoročnej ponuke ich bolo vyše 60. Žiaden filter nefungoval už šesť rokov, mínus pár nárazov na ceste (tj 2020); vždy sa prispôsobil a vrátil sa silnejší ako v predchádzajúcich rokoch.

Dvadsať stôp dlhá dúha vyrobená z farebných balónov s bielymi balónikmi tvoriacimi zhluk oblakov na spodnej časti oblúka.
Festival No Filter Coffee Fest 2022 sponzorovala spoločnosť Third Wave Water.

Toto bol môj tretí rok, takže som navrhol svoje služby ako dobrovoľník pre túto udalosť. Zamestnanci boli neuveriteľní v komunikácii mesiace vopred a v deň festivalu nenechali nič na pochybách. Hladko prebiehajúce podujatie zo zákulisia zodpovedalo pohľadu z pohľadu účastníka.

Zamerajte sa na úpravu a recykláciu vody

Pri pohľade na predstavenie z oboch strán, najprv ako dobrovoľník a potom ako sprievodca, moje uznanie exponenciálne vzrástlo, najmä v oblasti výroby odpadu a úpravy vody. Tento rok spoločnosť No Filter uzavrela partnerstvo s miestnou kompostovacou spoločnosťou, Kompost Crown Townsprávne zlikvidovať a znova použiť všetku usadeninu z skonzumovanej kávy. (Toto je niečo, čo sa zvyčajne netýka vášho priemerného návštevníka festivalu, ale je to neuveriteľne cenené.)

Žiadni účastníci festivalu Filter Coffee Fest sa motajú okolo kongresového centra a ochutnávajú tovar.
Tohtoročného festivalu No Filter Coffee Fest sa zúčastnilo viac ako 60 predajcov.

Popri recyklácii bola hlavnou témou tohtoročného podujatia aj úprava vody Voda tretej vlny. Spoločnosť tiež usporiadala významný časový úsek v bloku seminárov Learning Lab. Okrem viacerých panelových diskusií boli účastníci pohostení rôznymi ukážkami kávových zariadení, ktoré hostili niektoré veľké mená v pivovarníctve, ako napríklad Baratza. Ak ste boli dostatočne rýchli na získanie preukazov, držitelia VIP lístkov získali prístup o hodinu skôr ako držitelia štandardných lístkov. Miestne pražiarne a sponzori tiež rozdávali dobroty ako extra stimuly, aby sa dostali ako VIP.

Festival začal latte throwdown sponzorovaným Summit Coffee a skončil afterparty sponzorovanou Hex Coffee.

Rezervované s Fun

Vďaka víkendu plnému zábavy si miestni obyvatelia užili zábavu pri káve. Festivalu No Filter Coffee Fest predchádzala priateľská súťaž latte art, ktorú usporiadal predajca Summit Coffeekde sa k slávnostiam pripojili nováčikovia aj profesionáli. Po podujatí bol najskôr festival: afterparty pre všetkých ľudí v spektre kávového biznisu. Moderovaná Hexaká kávaafterparty bola miestom, kde sa mohli spojiť noví a starí majitelia firiem, a príležitosťou pre majiteľov kaviarní stretnúť sa s pražiarmi, aby vytvorili budúce kontakty.

S viac ako 700 predanými lístkami to bol doteraz najväčší No Filter Coffee Fest v návštevnosti u predajcov aj držiteľov lístkov. Vedenie podujatia po tomto roku mení majiteľa, takže bude zaujímavé sledovať, ako bude No Filter rásť s budúcimi snahami.

O AUTOROVI

Viacgeneračný rodák zo Severnej Karolíny, Zachariáš Moss po desiatich rokoch opustil reštauračný priemysel, aby sa mohol venovať svojej láske k tvorivému písaniu. Aj keď nemôže uniknúť svojej láske ku káve, žiari ako nezávislý autor kópií/duchov pre priateľov a firmy. Jeho kancelária sa nachádza vo viacerých kaviarňach po celej Karolíne.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *