NotCo sa pripravuje na uvedenie prvých produktov NotChicken v USA do konca roka 2022

Potravinársky technologický startup NotCo oznamuje, že v najbližších mesiacoch uvedie na trhoch US Sprouts Farmers Markets karbonátky NotChicken. Navyše, nugety NotChicken budú mať svoj debut v USA začiatkom roka 2023, správy FoodNavigator-USA.

Víťaz testu chuti

Podľa spoluzakladateľa a generálneho riaditeľa Matiasa Muchnicka nové produkty, ktoré sa predávajú za odporúčanú cenu 7,99 USD / 4-balenie, dopadli v teste chuti spotrebiteľov lepšie ako konkurenčné značky kuraťa na rastlinnej báze.

Zatiaľ čo sa na trhu objavilo množstvo kuracích placiek a nugetiek na rastlinnej báze, NotCo udržiava svoje produkty – vytvorené patentovanou technologickou platformou poháňanou AI – oddelené, pretože spoločnosť vlastní jedinečné IP a recepty.

Matias Muchnick NotChicken
Matias Muchnick ©NotCo

Špeciálne prísady

Značka tiež hovorí, že zloženie zložiek NotChicken sa líši podľa globálnych regionálnych trhov, pričom americká verzia je vyrobená predovšetkým zo sóje, pšenice a fava fazule, ako aj z nezvyčajnejších prísad, ako je broskyňový prášok. V Čile je produkt formulovaný s hrachovým proteínom a cícerom. Burger King Chile začal predávať sendviče s NotChicken v júli 2022.

Oznámenie NotChicken v USA prichádza niekoľko mesiacov po spustení jeho najpredávanejšieho produktu NotBurger na celoštátnych trhoch s klíčkami a celými potravinami.

NotCo Šťavnatý NotBurger
©NotCo

Vzrušený rušiť

Startup tiež do konca roka 2022 odhalí svoju dlho očakávanú produktovú spoluprácu s gigantom CPG Kraft Heinz. NotCo, ktorá minulý rok dosiahla plný status Unicorn, má údajne hodnotu 1,5 miliardy dolárov a má zdvihnutý nad 350 miliónov dolárov vo financovaní.

Keď sa tešíme, sme nadšení, že môžeme pokračovať v narúšaní celosvetového potravinového systému pomocou umelej inteligencie a aplikovanej vedy,“ povedal Muchnick v nedávnom rozhovore s vegconómom. “Naša patentovaná technológia nám bude aj naďalej umožňovať rast rastlinného priemyslu spôsobom, s ktorým sme sa doteraz nestretli.”

NotCo predstaví produkty NotChicken na Expo East, ktoré sa uskutoční od 28. septembra do 1. októbra v stánku č. 2735.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *