Nová databáza „kondenzátor“ pomáha spoločnostiam nájsť zariadenia na mikrobiálnu fermentáciu – vegconóm

Synonymum Biotechnologies spojilo svoje sily s GFI, Blue Horizon a Material Innovation Initiative, aby spustili novú databázu tzv. Kondenzátor.

Bezplatný zdroj komplexne uvádza mikrobiálne fermentačné zariadenia na celom svete, čo pomáha spoločnostiam v oblasti syntetickej biológie nájsť kapacitu. Používatelia môžu vyhľadávať pomocou kritérií, ako je poloha, mierka, bioproces a surovina, alebo si môžu prezerať zariadenia na interaktívnej mape.

Kondenzátor sa zameriava na to, čo bolo opísané ako prekážka v biovýrobe – odhaduje sa, že na uspokojenie budúceho dopytu bude potrebná tisíckrát väčšia kapacita. Popri vývoji databázy Synonym pracuje na riešení príčiny budovaním novej infraštruktúry v USA.

Databáza kondenzátorov
© Synonymum Bio

Zvýšenie fermentačnej kapacity

Inde vo svete sa problém obmedzenej fermentačnej kapacity pokúšajú vyriešiť aj iné spoločnosti. Jedným je singapurský ScaleUp Bio, ktorý nedávno oznámil, že otvorí dve nové špecializované zariadenia. Nemecká spoločnosť The Cultivated B. má tiež otvoriť kanadské zariadenie pre začínajúce pestovateľské a fermentačné podniky.

„Budeme potrebovať desiatky zariadení v komerčnom meradle na výrobu bioproduktov v množstvách, ktoré im umožnia dosiahnuť nákladovú paritu s pôvodnými produktmi, živočíšnymi produktmi a produktmi na báze ropy,“ povedal Synonym. “Dúfame, že Capacitor zvýši povedomie o kapacitnom nedostatku v biovýrobe a podnieti zvýšený záujem investorov, vlád a spotrebiteľov o odstránenie tejto medzery v infraštruktúre.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *