Nová kultúra zabezpečuje investíciu do svojej mozzarelly bez zvierat – vegkonóm

Nová kultúra oznámila nezverejnenú investíciu od kórejského potravinárskeho a biotechnologického giganta CJ CheilJedanga na rozšírenie svojej mozzarelly bez zvierat vo veľkom rozsahu.

„Mozarella bez zvierat od spoločnosti New Culture zaháji novú éru biologických inovácií v kategórii mlieka a mliečnych výrobkov“

Spoločnosť New Culture, ktorá plánuje v roku 2023 uviesť na trh svoju „roztopenú, pružnú mozzarellu“ v pizzeriách, vysvetľuje, že nová investícia pôjde na vývoj a rozšírenie produktov.

Spoločnosť New Culture, založená na Novom Zélande, ale teraz sídli v San Leandro v Kalifornii, vytvára mozzarellu bez zvierat pomocou mikrobiálnych kazeínov produkovaných precíznou fermentáciou. Spoločnosť tvrdí, že jeho alternatíva syra, vyrobená bez kráv, chutí a funguje presne ako tradičná mliekareň.

mozzarella bez zvierat strúhaná ženou
© Nová kultúra

“Neoceniteľné skúsenosti a spojenia”

CJ CheilJedang, popredná potravinárska a biotechnologická spoločnosť a popredný svetový dodávateľ bioproduktov založených na fermentácii, má tiež 25 % podiel na trhu mrazenej pizze v USA. V roku 2019 spoločnosť získala spoločnosť Schwan’s Company (výrobcovia Red Baron Frozen Pizza), druhú najväčšiu spoločnosť na americkom trhu s mrazenými potravinami.

Globálny predaj mrazenej pizze bol v roku 2020 viac ako 16 miliárd dolárov a predpokladá sa, že do roku 2027 presiahne 23 miliárd dolárov, poznamenáva New Culture.

“CJ CheilJedang má neoceniteľné skúsenosti a kontakty v potravinárskom a pizzerii, ktoré poskytnú Novej kultúre kľúčovú dynamiku pri presadzovaní našej stratégie uvedenia na trh,” povedal Matt Gibson, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti New Culture. „Toto partnerstvo posúva Novú kultúru o krok bližšie k tomu, aby sa stala obľúbeným americkým syrom, či už bez zvierat alebo nie.“

mozzarella bez zvierat produkt vyrobený novou kultúrou
© Nová kultúra

Významné partnerské vzťahy

V roku 2021 spoločnosť New Culture získala 25 miliónov dolárov v kole série A s nadmerným odberom pod vedením AharInovácia a CPT Capital. Začiatkom tohto roka spoločnosť tiež oznámila strategické partnerstvo s ADM s cieľom urýchliť komercializáciu syra bez zvierat. Ako už bolo spomenuté, spoločnosť New Culture plánuje uviesť svoju mozzarellu bez zvierat na americký trh s potravinami do roku 2023.

„Naše partnerstvo s New Culture posilňuje alternatívnu investičnú stratégiu CJ CheilJedanga do proteínov a podčiarkuje obrovský dopyt po ingredienciách bez obsahu zvierat v celom odvetví. Mozzarella bez zvierat od New Culture zaháji novú éru biologických inovácií v kategórii mlieka a mliečnych výrobkov,“ povedal Yunil Hwang, CEO a BIO Business Unit CJ CheilJedang.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *