Nový výskum Givaudan odhaľuje budúcnosť Alt Protein Technologies – vegkonóm

Givaudan zverejnila nové údaje zo svojho výskumu Plant Attitude, ktoré odhaľujú budúcnosť alt proteínových technológií.

Výskum realizovaný v spolupráci s UC Berkley skúma najnovšie inovácie v krajine, vrátane prehľadu technológií používaných na výrobu alt proteínových produktov. Patria sem extrúzia (suchá aj mokrá), 3D tlač, kultivované mäso a fermentácia biomasy mycélia. Výhody, výzvy a potenciál každej metódy sú komplexne preskúmané.

Výskum tiež skúma dôvody rastúceho dopytu po alt proteínoch. Podľa Givaudana 71 % globálnych spotrebiteľov verí, že je zdravšie jesť menej mäsa, zatiaľ čo 57 % sa obáva o dobré životné podmienky zvierat. Pokiaľ ide o udržateľnosť, 73 % emisií skleníkových plynov súvisiacich s potravinami je spôsobených živočíšnym poľnohospodárstvom a v nasledujúcich desaťročiach bude potrebné vyprodukovať o 70 % viac potravín, keďže populácia rastie.

Logo Givaudan
©Givaudan

Výsledky budú prezentované vo forme bielej knihy s názvom „Trendy, technológia a budúcnosť analógov mäsa“ spolu s webinár s názvom „Proteínový horizont“. Na webinári sa predstaví Flavio Garofalo, globálny riaditeľ spoločnosti Givaudan, Culinary & Plant Attitude, spolu s rôznymi ďalšími odborníkmi zo spoločnosti.

Podpora inovácie alt proteínov

Givaudan sa čoraz viac zameriava na sektor alt proteínov a pracuje na spoločnom otvorení laboratória pre inovácie tropických potravín v Brazílii a kultúrneho centra vo Švajčiarsku. Spoločnosť tiež financovala inovačné výzvy na vývoj nových zložiek a minulý rok pomohla otvoriť Protein Innovation Center v Singapure.

© Givaudan

Pigment na make-up na rastlinnej báze

Givaudan neobmedzuje svoje zameranie na udržateľnosť v potravinárskom sektore. Krídlo spoločnosti Active Beauty nedávno uviedlo na trh fialový pigment na báze reďkovky na použitie v kozmetike, ktorý poskytuje vegánsku a ekologickú alternatívu k syntetickým farbám. Nasleduje po uvedení prírodného červeného pigmentu spoločnosti, tiež získaného z reďkovky, v roku 2020.

Nový pigment je multifunkčný a ponúka antioxidačnú, antiglykačnú a antihyaluronidázovú ochranu pokožky a nechtov. V prieskume spoločnosti 84 % účastníkov malo pocit, že farba dobre ladí s ich odtieňom pleti.

„New Purple 2364 je viac než len žiarivý pigment – ​​reaguje na spotrebiteľské hodnoty 100% obsahom vegánskeho a prírodného pôvodu,“ povedal Yohan Rolland, Givaudan, manažér kategórie osobnej starostlivosti pre aktívnu krásu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *