NZ: Daisy Lab oznamuje kolo semien v hodnote 1,5 milióna dolárov pre mikrobiálny srvátkový proteín – vegkonóm

Daisy Labnovozélandský startup v oblasti potravinárskych technológií, ktorý vyvíja proteíny pomocou presnej fermentácie, oznamuje kolo osiva v hodnote 1,5 milióna dolárov na zvýšenie produkcie mikrobiálnych srvátkových bielkovín spoločnosti. Cieľom startupu je dokončiť kolo do konca roka.

„Daisy Lab už vstúpila do rozhovorov s miestnymi výrobcami zmrzliny a jogurtov“

Daisy Lab nedávno urobila prelomové objavy a vytvorila tri systémy expresie srvátkových proteínov – jeden z nich s plnými právami IP – na výrobu srvátkových proteínov pomocou mikrobiálnych hostiteľov, vysvetľuje startup.

Irina Miller, spoluzakladateľka a generálna riaditeľka Daisy Lab, je presvedčená, že „ak bude splnený cieľ osiva, do polovice roku 2023 budeme mať produkty na báze srvátky, čo je ešte pred tým, čo sme predtým očakávali.“

Spoluzakladatelia Irina Miller (vľavo), Dr. Nikki Freed, Emily McIsaac (vpravo)/ © Daisy Lab

Odbúravanie srvátkových bielkovín pre mliečne výrobky

Daisy Lab experimentuje s mikróbmi na výrobu mliečnych bielkovín od roku 2021. Tento rok startup získal prostriedky od Vládna inovácia Westpac NZ rozšíriť svoj výskum o mikrobiálne srvátkové bielkoviny, čo viedlo k jej nedávnemu vývoju srvátkových bielkovín. „Jedna z našich kultúr srvátkového proteínu sa exprimuje v bode, kedy sme pripravení ju použiť na zväčšenie,“ hovorí Irina Miller.

Okrem mikrobiálnych srvátkových proteínov spoločnosť skúma kazeín pomocou grantu od Callaghanská inovácia; ďalší laboratórny výskum však potrebuje určiť škálovateľnosť produkcie kazeínu.

Nedávno bola Daisy Lab vyhlásená za víťaza celoštátnej súťaže tzv Mám Nousaktorá bude ďalej financovať a podporovať jej úsilie v oblasti výskumu a vývoja.

mikrobiálny srvátkový prote
Emily McIsaac/ © Daisy Lab

Daisy Lab o presnej fermentácii

Presná fermentácia zahŕňa programovanie mikróbov na produkciu konkrétnych proteínov, napríklad kazeínu a srvátky. Daisy Lab vysvetľuje, že tieto proteíny sú nutrične identické s mliečnymi výrobkami, ktoré pochádzajú od kráv a možno ich použiť na výrobu mliečnych výrobkov.

Daisy Lab uvádza, že „precízna fermentačná technológia je kľúčom k udržaniu a vývoju Nový Zélandpreslávené bohaté mliečne dedičstvo.“

„Daisy Lab už vstúpila do rozhovorov s miestnymi výrobcami zmrzliny a jogurtov,“ dodáva startup a naznačuje, že „limitovaná edícia zmrzliny s mikrobiálnym srvátkovým proteínom môže byť v nie príliš vzdialenej budúcnosti“.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *