Obsah kofeínu vo vašich obľúbených nápojoch: Kompletná databáza!

čaj, káva a iné kofeínové nápoje

Kofeín sa v dnešnej dobe nachádza takmer vo všetkom, no málokto z nás má silný pocit, koľko toho vypije. Premýšľali ste niekedy presne nad tým, koľko kofeínu je v tom latte, ľadovom čaji alebo energetickom nápoji? Vedeli ste, že šálka uvarenej kávy obsahuje viac kofeínu ako dávka espressa, alebo že káva bez kofeínu v skutočnosti neobsahuje kofeín?

Existuje mnoho dôvodov, prečo si sledovať príjem kofeínu, od vyhýbania sa nervozite až po možnosť v noci spať. Aby sme vám pomohli pochopiť, kde sa skrýva najviac kofeínu, zostavili sme túto rozsiahlu databázu kofeínu, ktorá zahŕňa všetko od vašich obľúbených kávových nápojov po čaj, sódu, energetické nápoje a ďalšie. Neváhajte a preskúmajte databázu a potom si pozrite náš prehľad kofeínu a ďalších!

rozdeľovač 4

Kompletná databáza kofeínu


Pite Veľkosť (fl oz) Kalórie Kofeín (mg) Kofeín (mg / fl oz) Sila kofeínu

rozdeľovač 2

Čo je kofeín? Koľko je príliš veľa?

Teraz, keď viete, koľko kofeínu je v každom nápoji, poďme diskutovať o tom, čo presne kofeín je a koľko je zdravé ho konzumovať. Kofeín je prirodzene sa vyskytujúci stimulant centrálneho nervového systému, ktorý je široko konzumovaný po celom svete. Kofeín, ktorý sa nachádza v čajových listoch, kávových zrnách, kakaových rastlinách a ďalších, môže zvýšiť vašu bdelosť, schopnosť sústrediť sa a úroveň energie.

Samozrejme, vždy môžete mať príliš veľa dobrých vecí. FDA odporúča, aby dospelí konzumovali 400 miligramov alebo menej denne, aby sa vyhli nepríjemným a nezdravým vedľajším účinkom, ako sú nervozita, bolesti hlavy, búšenie srdca a úzkosť. Majte na pamäti, že vaše kofeínové nápoje sa môžu rýchlo doplniť – štyri šálky kávy vás dostanú na limit, ale rovnako aj dva energetické dávky alebo sedem plechoviek Mountain Dew.

rozdeľovač 6

Kofeín v obľúbených značkách kávy

studené nápoje starbucks na pláži
Obrazový kredit: Nadine Shaabana, Unsplash

Hľadáte konkrétnu značku nápoja? Tu sú niektoré z najpopulárnejších možností:


Kofeín v obľúbených značkách energetických nápojov

Mladý muž pije energetický nápoj
Obrazový kredit: FotoAndalucia, Shutterstock

Milujete povzbudenie zo skvelého energetického nápoja? Pozrite si niektoré z našich obľúbených:


Kofeín v obľúbených značkách sódy

kofeín v sóde
Obrazový kredit: Unsplash

Každý má obľúbenú značku sódy, ale viete, koľko kofeínu obsahuje tá vaša? Tu sú niektoré z najlepších značiek:


Kofeín v rôznych druhoch čaju

Nalievanie čaju oolong do šálky
Obrazový kredit: Nová Afrika, Shutterstock

Si skôr čajovník? Tu sú hlavné druhy čajov:

rozdeľovač 5

Záverečné myšlienky

Tu to máte: obsah kofeínu takmer v každom nápoji na planéte! Dúfame, že táto podrobná databáza kofeínu vám pomôže pochopiť, koľko kofeínu obsahujú všetky vaše obľúbené nápoje a značky. Kofeín môže byť skvelá vec, ale iba ak sa konzumuje bezpečne a s mierou. Vychutnajte si sódu, energetické nápoje, kávu a čaj!


Obrazový kredit: Joanna Kosinska, Unsplash

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *