Ocenená značka Nojo uvádza na trh rastlinné omáčky na varenie v Co-op UK – vegconóm

Značka so sídlom v Londýne Nepríjemné uviedla na trh tri svoje rastlinné omáčky na varenie – Tahini Noodle, Teriyaki a Sesame – v 114 obchodoch Co-op po celom Spojenom kráľovstve.

Teriyaki omáčka sa v minulosti ukázala ako obzvlášť populárna — je to top produkt Amazon’s Choice v kategórii a omáčka s najvyšším hodnotením na Ocade. Všetky tri omáčky neobsahujú lepok, rafinovaný cukor a umelé prísady.

„Som rád, že Co-op podporuje toľko nezávislých značiek“

Nedávno Nojo vyhral Small Business 100 Award a spolupracoval s Holy Carrot, londýnskou reštauráciou, ktorá bola otvorená minulý rok s cieľom zmeniť vnímanie rastlinnej stravy. Spoločnosť je certifikovaná B-Corp so zameraním na udržateľnosť, pričom používa úplne recyklovateľné obaly bez plastov.

© Nojo

Vegánske omáčky

Co-op už v minulosti podporoval iných výrobcov omáčok na rastlinnej báze, ako napríklad The Vuger Co. — Cheezy Vegan Sauce tejto značky bol uvedený na trh na stovkách miest Co-op začiatkom tohto roka. Rastúci počet dostupných vegánskych omáčok, dresingov a nátierok odráža skutočnosť, že trh rýchlo rastie. Celosvetovo sa odhaduje, že v roku 2020 bude mať hodnotu 204,3 milióna dolárov a predpokladá sa, že do roku 2027 dosiahne 327 miliónov dolárov.

„Teší ma, že Co-op podporuje toľko nezávislých značiek,“ povedala zakladateľka Nojo Simona Deifta. „Vidieť, ako sa produkty Nojo dostávajú na pulty Co-op, znamená, že je rastlinné stravovanie jednoduchšie pre každého a za prijateľnejšiu cenu. Sme radi, že to umožňujeme a zároveň zostávame verní našim zásadám udržateľnosti.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *