Ocenený remeselnícky syr Les Nouveaux Affineurs uvádza na trh v Migros – vegconóm

Len rok po tom, ako účasť na výstave Plant-Based Expo v Londýne odštartovala svoj medzinárodný rozvoj, francúzsky remeselný syrár Nové rafinérie oznámila svoj vstup do švajčiarskeho maloobchodného predajcu Migros.

Albert, najpredávanejší startup, získal množstvo ocenení vrátane zlatej medaily na Plant Food Trophies 2021, Best Cheese Alternative 2021 od LuxLife a Flavor of the Year 2022. Rastlinný francúzsky syr je teraz dostupný na 400 miestach vo Švajčiarsku. najväčší supermarket Migros, maloobchodný predajca, ktorý sa čoraz viac zameriava na vegánske produkty.

Minulé leto vzal Les Nouveaux Affineurs svojich falošných mágov do ulíc Paríža na slepé testovanie v experimente, v ktorom Parížania s úžasom zistili, že syry sú v skutočnosti 100% rastlinné.

the-new-affineurs-vegan-cheese-board
© The New Affineurs

Smer založený na rastlinách v spoločnosti Migros

migrosNajväčší švajčiarsky maloobchodník a zamestnávateľ stále viac investuje do alternatívnych proteínov. Spoločnosť je kľúčovým partnerom v novom centre Cultured Meat Hub, ktoré je v súčasnosti vo vývoji a malo by byť v prevádzke začiatkom roku 2023.

Migros tiež investoval do startupu Aqua Cultured Foods so sídlom v Chicagu, lídra na rozvíjajúcom sa trhu s alternatívnymi morskými plodmi, a tentoraz minulý rok uviedol na trh vegánsky produkt z vajec uvarených natvrdo.

©Migros

Vlani v júli spoločnosť Migros podpísala aj memorandum o porozumení s izraelským startupom Super Meat s cieľom urýchliť výrobu a distribúciu komerčne pestovaného mäsa.

„Keďže spotrebitelia požadujú udržateľnejšie, zdravšie a alternatívne proteínové produkty, Migros chce zabezpečiť, aby bol pripravený uspokojiť potreby tejto rastúcej zákazníckej základne, keď príde čas,“ povedal Matthew Robin, generálny riaditeľ ELSA-Mifroma, spoločnosti skupiny Migros Group. .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *