Odkiaľ Starbucks získava kávové zrná? (údaje za rok 2022)

Starbucks je pravdepodobne najznámejšia značka kávy na svete. Ich káva je známa svojou arómou, jemnosťou a bohatou chuťou. Odkiaľ však Starbucks získava kávové zrná?

Starbucks získava kávové zrná predovšetkým z Latinskej Ameriky, Ázie a Tichomoria a Afriky. Spoločnosť nakupuje kávu z 30 krajín zo 70, ktoré kávu vyrábajú. Na dovoz si vyberajú rôzne krajiny, aby mohli svojim zákazníkom poskytnúť širokú škálu jedinečných kávových chutí.

Starbucks si na nákup kávy vyberá regióny známe svojimi kávovníkmi.

Nakupujú však len z fariem, ktoré spĺňajú ich etické výrobné a pracovné normy. Tento článok vysvetlí, prečo spoločnosť rada nakupuje kávu z viacerých zdrojov.

Obľúbené regióny Starbucks na získavanie kávových zŕn

Región a klíma majú vplyv na to, ako chutí káva. Každá krajina dodáva fazuliam svoju vlastnú chuť. Starbucks preto dováža svoju kávu z viacerých miest.

Existuje asi 70 krajín, ktoré vyrábajú kávu a Starbucks nakupuje zrná najmenej z 30 z nich.

Získavanie kávy z rôznych krajín zabezpečuje konzistentné dodávky. Navyše, dovoz fazule z celého sveta umožňuje spoločnosti ponúkať rôzne príchute.

Napriek svojim zdrojom vo viac ako 30 krajinách kávový gigant uprednostňuje predovšetkým tri regióny: Áziu a Tichomorie, Afriku a Latinskú Ameriku.

Každý región má svoj vlastný spôsob pestovania a zberu kávy, ktorý dáva zrnám ich jedinečnú chuť. Schopnosť Starbucks zachovať si tieto chute je dôvodom, prečo stojí hlavou a ramenami nad svojimi konkurentmi.

Pozrime sa, akú kávu dostáva Starbucks zo svojich troch obľúbených regiónov.

Latinská Amerika

Starbucks nakupuje 3 % z celkovej ponuky kávy na svetea väčšina z nich pochádza z Latinskej Ameriky. Fazuľa tu nájdete v mnohých zmesiach Starbucks. Región produkuje kvalitnú fazuľu s nefalšovanou chuťou.

Dokonca aj v rámci Latinskej Ameriky má každá krajina iné podnebie, ktoré ovplyvňuje chuť kávy. Napríklad kávové zrná, ktoré spoločnosť dováža z Kostariky, sa v porovnaní s brazílskymi zrnkami mierne líšia.

Brazílske kávové zrná.
Brazílske kávové zrná

Latinská Amerika je známa tromi ochrannými príchuťami: koka, jemné korenie a orechy.

Latinskoamerické kávové zrná sú chrumkavé s kyslosťou, vďaka čomu je káva „chutná“. Kyslosť pochádza zo sopečnej pôdy, ktorá je hojná v krajinách ako Kostarika.

Ďalším faktorom pre kyslú chuť je proces fermentácie, ktorý kávovníky v regióne využívajú.

Ázijsko-pacifický región

Starbucks nakupuje podstatnú časť svojej kávy z Ázie a Tichomoria. Chuť kávy je tu jedinečná a nie je dostupná nikde inde.

Spoločnosť používa tieto príchute v mnohých svojich typických zmesiach.

Ázijská tichomorská káva je plná, hladká a stredne kyslá. Je zemitá, bylinná, hladká a sirupová.

Afriky

Spoločnosť získava svoje exotické chute z Afriky, ktorá je domovom niektorých jedinečných chutí. Niektoré africké krajiny ako Etiópia sú známe exportom kávy.

Etiópske kávové zrná.
Etiópske kávové zrná

Afrika dáva kávovému gigantovi jeho citrusové arómy. Africká káva chutí citrusy, čokoláda a bobule.

Odkiaľ pochádza káva Starbucks Reserve?

Kávový program Starbucks Reserve predáva príchute s jedným pôvodom. Tieto príchute predáva vo svojich špičkových kaviarňach a pražiarňach Starbucks.

Tento program je určený pre znalcov kávy, ktorí uprednostňujú špecifické príchute.

Spoločnosť nakupuje kávové zrná pre Starbucks Reserve z konkrétnej farmy alebo oblasti pre každú dávku. Každé miesto predáva svoju rezervnú kávu v malých dávkach.

Môžeš pozrite si celý tento článok sa dozviete viac o Starbucks Reserve a ako sa líši od bežného obchodu Starbucks.

Prečo Starbucks nekupuje kávu z jedného miesta?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo Starbucks nekupuje kávu iba z jedného miesta:

Rôzne príchute

Ako už bolo spomenuté, každý región dáva svojim kávovým zrnám jedinečnú chuť. Chuť ovplyvňujú faktory ako pôda, klíma atď.

Aby do svojich zmesí pridala viac chutí, spoločnosť nakupuje kávové zrná od najlepších fariem po celom svete. Umožňuje im to ponúknuť zákazníkom širokú škálu pôvodných chutí.

Každý milovník kávy vám povie, že kolumbijské príchute majú orieškovú chuť, zatiaľ čo indonézske príchute sú zemitejšie. Určite je tam badateľný rozdiel.

Udržateľné zásobovanie

Rôzni dodávatelia sú vynikajúcim spôsobom, ako zabezpečiť udržateľné a neprerušované dodávky kávových zŕn. Problémy ako zlá úroda, infekcie plodín, prírodné katastrofy alebo katastrofy spôsobené človekom môžu kedykoľvek zasiahnuť ktorýkoľvek región.

Ak jeden z dodávateľov z týchto dôvodov nedokáže držať krok s normálnou úrovňou výroby, spoločnosť sa môže spoľahnúť na pokračovanie dodávok z iných krajín.

Navyše, keďže každá krajina zbiera kávu v inom ročnom období, nákup z rôznych krajín tiež zabezpečuje pravidelný prísun počas celého roka.

Znamená to, že v Starbucks neminú kávové zrná počas žiadnej sezóny.

Najväčší kaviarenský reťazec na svete musí mať nepretržitú dodávku kávy.

Prečo Starbucks nekupuje kávu z USA?

Starbucks získava kávu z rôznych častí sveta a prináša zrná domov. Kávové zrná sú pražené v Spojených štátoch.

Kávu zo svojej domoviny však nekupuje.

Dôvod je jednoduchý: hoci USA sú popredným dovozcom kávy na svete, nevyrábajú kávu vo veľkých množstvách. Dôvodov je niekoľko:

Klíma

Väčšina podnebia v USA nie je vhodná na pestovanie kávy. Kávovník vyžaduje tropické podnebie, ktoré prevláda v oblastiach bližšie k rovníku – v zóne známej ako „Fazuľový pás.“

Poďme pochopiť, aké klimatické podmienky kávovníky potrebujú.

Teploty nesmú príliš kolísať ani počas dňa a noci. Rastlina tiež nemá rada priame slnečné svetlo, preto je dôležité rastlinu pred slnkom zatieniť.

A nestačí, aby bola oblasť teplá: nesmie byť náchylná na mráz a mala by odolávať rozsiahlym inváziám škodcov.

Ďalším dôležitým klimatickým faktorom je dážď. USA nemajú veľa miest s predvídateľnými zrážkami.

Kávovník potrebuje mať rovnomerné rozloženie zrážok počas celého roka, zvyčajne 1 až 1,5 metra ročne.

Pôrod

Cena práce je ďalším dôvodom, prečo je pre Starbucks lepšou voľbou dovoz kávy.

Pracovná sila je v USA drahá v porovnaní s poprednými krajinami, ktoré dovážajú kávu. Navyše nie je dostatok pracovnej sily v teréne na podporu obrovských kávovníkov.

Samotná veľkosť spoločnosti by produkciu kávy v USA mimoriadne predražila.

Starbucks však zabezpečuje, že kávu kupuje z fariem, kde pracovníci dostávajú spravodlivé mzdy, a majitelia fariem neporušujú žiadne etické kódexy.

Starbucks eticky získava 99 % svojej kávy – čo je obrovský míľnik pre prevádzku tejto veľkosti.

Odkiaľ Starbucks získava svoju slávnu zmes Pike Place?

Pike Place je charakteristická zmes Starbucks. Je to hladká, plná a silná zmes tmavej fazule. Aróma v kaviarňach Starbucks zvyčajne pochádza z pečienky Pike Place.

Zmes 100% arabiky má kóšer certifikát a pochádza z Ázie a Tichomoria a Latinskej Ameriky. Je to pocta vôbec prvému umiestneniu kávového giganta v Seattli.

Niektoré z najznámejších zmesí Starbucks a ich pôvod

Ako všetci vieme, The Pike Place je poprednou zmesou spoločnosti, ale existuje veľa príchutí, vďaka ktorým sa zákazníci vracajú.

Je čas porozprávať sa o niektorých z najobľúbenejších pražených káv, ktoré pre vás Starbucks nakupuje z rôznych častí sveta.

Raňajková zmes

Raňajková zmes je domáca a celkom obľúbená pre svoju pikantnú a jasnú chuť. Starbucks ju dováža z Latinskej Ameriky a dáva fazuľkám stredne pražené.

Káva použitá pre túto zmes je 100% Arabica a dodáva jemnú korenistú, orechovú a sladkú chuť. Breakfast Blend je vynikajúcou voľbou pre domáce varenie.

Raňajková zmes Starbucks

  • Starbucks prináša výnimočnú kávu šálku za šálkou s týmto 18-uncovým vreckom stredne praženej celozrnnej kávy Breakfast Blend
  • V našej najľahšej stredne praženej káve sa miešajú tóny hnedého cukru a sladkého pomaranča

Caffe Verona

Caffé Verona je obľúbenou voľbou pre milovníkov kávy, ktorí preferujú tmavé praženie. Plnohodnotná zmes má viacero pôvodov v Latinskej Amerike a Ázii a Tichomorí.

Je vhodný na domáce varenie, ak máte radi kávu silnú s nie príliš horkú a nie príliš sladkú chuť.

S Caffé Verona získate lahodnú chuť karamelu a tmavého kakaa.

Zrnková káva Starbucks Caffé Verona

  • Starbucks prináša výnimočnú kávovú šálku po šálke s týmto 18-uncovým vreckom Caffè Verona tmavo praženej celozrnnej kávy
  • Dobre vyvážená a bohatá tmavá pražená káva, zmes Starbucks Caffè Verona, je povestná tmavá pražená s tónmi tmavého kakaa a karamelizovaného cukru.

Pike Place bez kofeínu

Starbucks vám pomôže, ak máte radi Pike Place, ale chcete bez kofeínu. Pôvod zmesi je podobný ako v Pike Place: Latinská Amerika a Ázia a Tichomorie.

Táto káva vás však v noci neudrží. Príchuť bez kofeínu má menšiu horkosť ako tmavá zmes a dodáva vám orechovú čokoládovú príchuť.

Káva Starbucks bez kofeínu Pike Place

  • Pike Place Roast bez kofeínu je dobre zaoblená s jemnými tónmi kakaa a pražených orechov, ktoré vyvažujú hladký pocit v ústach.
  • Vychutnajte si kávu Starbucks, ktorú máte radi, bez toho, aby ste opustili dom

Starbucks Brazil Blend

Ako už názov napovedá, táto zmes pochádza z Brazílie. Káva má ovocné a svetlé tóny a kyslastú chuť.

Nevýhodou tejto zmesi je však to, že je dosť ťažké ju nájsť.

Možno si ho budete môcť objednať online z oficiálnej webovej stránky Starbucks, ale váš miestny obchod s potravinami ho nemusí mať.

Záver

Starbucks ide nad rámec a ponúka rôzne príchute kávy. Dosiahli to dovozom kávových zŕn zo širokej škály krajín Latinskej Ameriky, Ázie a Tichomoria a Afriky.

Spoločnosť verí v zachovanie pôvodných chutí a jedinečnosti každého regiónu vo svojich pečeniach. Majú dodávateľov po celom svete, aby zabezpečili prerušenú dodávku kávy do všetkých svojich lokalít.

Nádherné vône a chute ukazujú odhodlanie spoločnosti ponúkať svojim zákazníkom tie najautentickejšie chute.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *