Orbillion Bio prinesie kultivované mäso Inc Wagyu hovädzie mäso do 35 európskych krajín – vegkonóm

Spustenie pestovaného mäsa Orbillion Bio včera oznámila nové partnerstvo s holandským distribútorom špecialít na mäso Jedlo Luiten uvedenie na trh v 35 európskych krajinách.

“Jedna vec, vďaka ktorej Orbillion vyniká, je, že rozumieme celej hre od bunky po produkt.”

Startup s pestovaným mäsom so sídlom v Silicon Valley pracuje na dedičnom mäse, ako je bizón, los, jahňacina a hovädzie mäso wagyu, pričom tvrdí, že bude schopný dosiahnuť cenovú paritu už v roku 2026, ako aj ceny komodít pre hovädzie mäso v roku 2030. Startup sa venuje demokratizácii prístupu k pestovanému mäsu na medzinárodnej úrovni, pričom jeho nové partnerstvo otvára 35 európskych trhov, aby predstavilo novú generáciu mäsa.

Orbillion kultivovaný burger
© Orbillion

Od bunky k produktu

Podľa spoluzakladateľky Orbillion Bio Patricie Bubner je vývoj cesty od bunky k produktu ďalšou úrovňou, ktorú musia spoločnosti s pestovaným mäsom dosiahnuť, aby dosiahli predajný produkt. Orbillion Bio má svoje zameranie pevne nastavené na uvedenie na trh a tvrdí, že jeho partnerstvo s renomovaným distribútorom špecialít dokazuje, ako vážne to výrobca pestovaného mäsa myslí s komercializáciou svojich produktov.

“Často sa ma pýtajú: “Ako sa odlišujete od iných kultivovaných mäsových spoločností?” A tu je moja odpoveď: okrem našej jedinečnej technologickej platformy je Orbillion výnimočný aj tým, že rozumieme celej hre od bunky po produkt. Len veľmi málo firiem v skutočnosti vidí cieľ – predávať mäso ľuďom,“ komentuje Bubner.

Medzinárodná distribúcia mäsa Luiten Food
Medzinárodná distribúcia © Luiten Food/ Thomas Foods International

Pestované mäso pre európsky prémiový trh

Orbillion Bio si vybral holandského prémiového distribútora mäsa Luiten Food, aby umiestnil svoje pestované hovädzie wagyu ako gurmánsku voľbu bez krutosti pre európsky trh. Zatiaľ čo sa Luiten Food špecializuje na mäso, distribučná spoločnosť stále viac a viac vstupuje do rastlinného priestoru: „Ak bude globálny dopyt po rastlinných produktoch naďalej rásť, Luiten Food bude aj naďalej rozširovať svoj sortiment v tejto oblasti. . Produkty na báze rastlinných bielkovín sú napokon udržateľnou alternatívou,“ uvádza spoločnosť vo vyhlásení.

Partnerstvo má rozšíriť schopnosť Oribillion sprístupniť dopestované mäso mäsiarom, špecializovaným maloobchodníkom a prevádzkovateľom stravovacích služieb, ktorí zahŕňajú viac ako 1200 distribučných kanálov Luiten Food v 35 európskych krajinách.

„Spolu prinášame odborné znalosti Orbillion Bio (YC W21) v oblasti vývoja procesov, potravinovej vedy a vývoja špičkových bunkových línií do Luitenu a máme dobrú pozíciu na to, aby sme poskytovali mäso, ktoré lepšie slúži planéte, zlepšuje potravinovú bezpečnosť a priniesť zdravé, etické a chutné mäso modernému spotrebiteľovi. Tešíme sa na spoluprácu s vami Lennertom Luitenom a Jimom Pardonom a zvyškom tímu v Luiten Food,“ uvádza spoluzakladateľka Patricia Bubner na LinkedIn.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *