Ovsené tekvicové tyčinky so škoricou

Ovsené tekvicové tyčinky so škoricou

Tieto ovsené tekvicové tyčinky so škoricou sú chutné a ľahko sa pečú tyčinkové sušienky plné tekvice – a poskytujú vám nový spôsob použitia tekvicového pyré, ktorý nezahŕňa ďalší recept na koláč! Tekvica je fantastická ingrediencia na pečenie. Rovnako ako banány – ďalšia obľúbená ingrediencia na pečenie, ktorá sa zvyčajne používa ako pyré – tekvica je všestranná. Nielenže je to vynikajúca náplň do koláčov, ale jeho vysoký obsah vlhkosti a jemná sladkosť sa dobre prenášajú do všetkých druhov pečiva, od chleba po koláče.

Tieto tyčinky, ktoré sa dajú ľahko vyrobiť, sa spájajú tak rýchlo, že na ich poskladanie vám zaberie len pár minút. To znamená, že si ich môžete pripraviť ako desiatu po škole v rušný pracovný deň bez toho, aby ste pozastavili svoju bežnú rutinu. Keď sú upečené, sú dostatočne uspokojivé na to, že si ich môžete vziať a zjesť na raňajky aj na cestách, okrem toho, že sú jednoducho chutným popoludňajším občerstvením!

Tyčinky sú žuvacie, s orieškom z ovsa a príjemnou sladkosťou z hnedého cukru a tekvice. Opečené pekanové orechy dodávajú tyčinkám príjemnú chrumkavosť a dodávajú tyčinkám skvelú textúru. Ak chcete, aby boli tyčinky ešte žuvateľnejšie, môžete vynechať pekanové orechy a namiesto nich vmiešať rovnaké množstvo hrozienok alebo sušených brusníc. Škoricové mrholenie dodáva každému sústu korenistú sladkosť a dodáva tyčinkám celkom hotový vzhľad.

Tyčinky chutia ešte lepšie deň po upečení, keď sa chute tyčiniek nechali spojiť. Pred uskladnením nechajte polevu zaschnúť. Keď sa skladujú vo vzduchotesnej nádobe, zostanú vlhké a žuvacie niekoľko dní, takže ak si správne naplánujete pečenie, možno si budete môcť vychutnať jednu dávku celý týždeň.

Ovsené tekvicové tyčinky so škoricou
1 1/4 šálky univerzálnej múky
1/2 ČL mletej škorice
1/2 ČL sódy bikarbóny
1/4 ČL soli
1/4 šálky masla, rozpusteného a vychladnutého
3/4 šálky cukru
3/4 šálky hnedého cukru
1 veľké vajce
1/2 šálky tekvicového pyré
1 1/2 ČL vanilkového extraktu alebo extraktu z tekvicového korenia
1 1/2 šálky ovsených vločiek na rýchle varenie
1/2 šálky nahrubo nasekaných opečených pekanových orechov
Škoricová kvapka (recept nižšie)

Predhrejte rúru na 350 F. Štvorcový 8-palcový plech na pečenie vysteľte hliníkovou fóliou a jemne namažte.
V strednej miske zmiešajte múku, škoricu, sódu bikarbónu a soľ.
Vo veľkej mise vymiešame maslo, cukry, vajíčko, tekvicu a vanilkový extrakt. Vmiešame múčnu zmes a potom ovsené vločky. Zložte pekanové orechy, kým nebudú rovnomerne rozložené.
Cesto nalejte do pripravenej formy a rozložte na rovnomernú vrstvu.
Pečte 35 – 38 minút, alebo kým tyčinky po miernom stlačení nevyskočia a špáradlo zapichnuté do stredu nevyjde čisté. Úplne vychladnúť na panvici.
Po vychladnutí vyberte fóliu z panvice a nakrájajte na 18 obdĺžnikových tyčiniek. Pokvapkajte polevou na vrch tyčiniek a nechajte polevu stuhnúť 2 hodiny pred uložením do vzduchotesnej nádoby.

Škoricové mrholenie
1 1/2 šálky cukrárskeho cukru
1/2 ČL mletej škorice
1 lyžica mlieka
1 ČL vanilkového extraktu

Zmiešajte všetky ingrediencie v malej miske a šľahajte do hladka. V prípade potreby pridajte pár kvapiek mlieka na zriedenie zápražky, ale zmes by mala byť hustá. Odložte, kým nie je pripravený na použitie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *