Panvica Peach and Mango Cobbler

Panvica Peach and Mango Cobbler
Panvice sú pre mňa obľúbenými receptami počas leta, keď sa mi nechce vždy bežať rúru na dlhší čas, ale stále mám chuť na lahodný dezert. Ani ja nechcem byť v horúcej kuchyni a piecť počas horúčav! Ako už názov napovedá, celý obuvník sa vyrába na panvici na varnej doske. Tento Skillet Peach and Mango Cobbler je skvelou kombináciou bohatej broskyne a tropického manga, doplnený chrumkavou polevou, ktorá obsahuje mandle aj strúhaný kokos.

Ak chcete vyrobiť panvicu, musíte najskôr spojiť ingrediencie na polevu. Zmes sa spojí ako zápražka a potom sa pečie vo veľkej panvici namiesto pečenia v rúre. Počas varenia budete musieť dávať pozor na polevu, maslová zmes sa môže zmeniť z opekanej na spálenú, ak ju necháte bez dozoru, ale trvá len pár minút, kým sa opečie na horúcej panvici. Zmes obsahuje múku, ovsené vločky, mandľovú múku (aka mandľovú múčku) a hnedý cukor, mandle s trochou masla, aby sa všetko spojilo. Na záver som pridala nepražený strúhaný kokos pre jeho sladkosť a žuvaciu textúru.

Plnka sa vyrába varením broskýň a manga s cukrom, ako aj trochou kukuričného škrobu, ktorý naviaže šťavy z čerstvého ovocia. Ovocie sa snažte nakrájať na rovnako veľké kúsky, aby varenie trvalo rovnako dlho. Veľkosť vášho ovocia sa môže líšiť (videl som tam niekoľko dosť veľkých broskýň!), takže na to pamätajte, kým budete pripravovať ingrediencie.

Ak to robíte, keď sú čerstvé broskyne alebo mango mimo sezóny, toto jedlo sa dá pripraviť aj s mrazeným ovocím. Zatiaľ čo čerstvé ovocie vám poskytne najlepšiu textúru, pretože ovocie má tendenciu byť po uvarení o niečo pevnejšie, mrazené ovocie je stále lahodné. Na prípravu dezertu môžete použiť mrazené nakrájané broskyne a nakrájané/na kocky nakrájané mango. Pokyny sú rovnaké, len môžete mať v náplni trochu tekutiny navyše, pretože mrazené ovocie má tendenciu vydávať o niečo viac vlhkosti ako čerstvé. Mrazené ovocie vám umožní robiť tento dezert po celý rok!

Panvica Peach and Mango Cobbler
Streusel
2/3 šálky univerzálnej múky
1/2 šálky ovsených vločiek
1/4 ČL mandľovej múky
1/3 šálky hnedého cukru
1/4 ČL soli
1/4 šálky masla, rozpusteného
1/3 šálky strúhaného kokosu

Plnenie
16 uncí zrelých broskýň (približne 3 veľké)
16 uncí zrelého manga (približne 2-3 veľké)
1/2 šálky cukru
1 1/2 lyžice kukuričného škrobu
1/8 lyžičky soli

V strednej miske zmiešajte múku, ovos, mandľovú múku, hnedý cukor a soľ. Nalejte rozpustené maslo a miešajte vidličkou, kým zmes nebude pripomínať mokrý piesok.
Predhrejte 10-palcovú panvicu na strednom ohni. Pridajte zmes streusel na panvicu a varte za pravidelného miešania do zlatista – asi 5-8 minút. Ku koncu varenia zmes rýchlo zhnedne, preto miešajte častejšie a ihneď odstráňte z ohňa, aby sa nespálila, ak sa zmení na tmavohnedú. Zmes preložíme na tácku, aby vychladla. Po vychladnutí vmiešame strúhaný kokos.

Ošúpte broskyne a odstráňte kôstky, potom každú nakrájajte na 8-10 klinov. Ak sú broskyne veľmi väčšie, rozrežte kolieska krížom na polovicu, aby ste vytvorili menšie kúsky. Mango ošúpeme a ovocie nakrájame na kúsky približne rovnakej veľkosti ako plátky broskýň.
Vo veľkej miske kombinujte ovocie s cukrom, kukuričným škrobom a soľou a potom premiešajte vareškou, aby sa spojila.
Na tej istej panvici, akú ste použili na zápražku, varte ovocnú zmes na miernom ohni za pravidelného miešania, kým ovocie nepustí šťavu a zmes nezačne hustnúť, 7-10 minút.
Ovocie rozdeľte do jednotlivých servírovacích misiek a bohato naplňte zápražkou. Ak chcete, pridajte kopček vanilkovej zmrzliny.

Podáva 4-6

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *