Pat Brown založí nový “pokročilý výskumný podnik” v Impossible Foods – vegconóm

Impossible Foods zakladateľ Pat Brown odstúpi zo svojej úlohy hlavného vizionárskeho riaditeľa, aby založil nový výskumný podnik v rámci spoločnosti.

Ako uvádza Business Insidersprávy boli zverejnené prostredníctvom firemných e-mailov, ktoré tiež odhalili, že nová vetva bude predbežne známa ako Impossible Labs. Impossible Foods údajne hľadá náhradu za Browna a nový podnik nenahradí tím R&D spoločnosti. Namiesto toho sa Impossible Labs „zameria na transformatívnu inováciu, ktorá poháňa Impossible Foods k dosiahnutiu nášho poslania“.

Nemožné kuracie karbonátky
© Impossible Foods

Impossible dnes vegconómovi objasnil, že vývoj bol plánovanou zmenou vedenia a že nový pokročilý výskumný podnik bude existovať popri súčasnom výskumnom a vývojovom tíme Impossible.

Ambiciózne ciele

Keď Brown prvýkrát oznámil, že odchádza z funkcie generálneho riaditeľa, vysvetlil, že je pre neho čoraz ťažšie nájsť rovnováhu medzi podnikaním a inováciami. Jeho miesto zaujal bývalý prezident Chobani a COO Peter McGuinness. Odvtedy spoločnosť pokračuje v inováciách a uvádzaní nových produktov na trh, ako sú misky vyrobené z rastlinného mäsa a detské karbonátky a nugety pre školy.

Impossible Foods klobása
©Impossible Foods

Brown vždy otvorene hovoril o raste spoločnosti Impossible a potenciáli produktov na rastlinnej báze v boji proti klimatickým zmenám. V roku 2020 on povedal MarketWatch že expanzia spoločnosti bola obmedzená len jej schopnosťou dostatočne rýchlo sa škálovať a stanovila si niektoré ambiciózne budúce ciele.

“[We want to] úplne nahradiť zvieratá ako technológiu výroby potravín do roku 2035,“ povedal.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *