Pečený pstruh s čili limetkou – downshiftology

Toto Super jednoduché čili limetka pečený pstruh recept predjedlo vašej typickej večere s pečenými rybami. Je chutná a pikantná, s nádychom sladkého medu. Navyše ide z rúry neuveriteľne rýchlo a tak nežný, ako len môže byť. Jednoznačný víťaz večere!

Čili limetkový pstruh na servírovacom tanieri

Poďme diskutovať o lososoch verzus pstruhoch

Zvyčajne som veľkým zástancom všetkého lososa (najmä môjho pečeného lososa alebo dijonského pečeného lososa), ale pstruh je úžasná alternatíva pre lososa. Má veľmi podobnú chuť a textúru ako losos a navyše má primeraný podiel omega-3 mastných kyselín a živín.

Najlepšie však zo všetkého je celý pstruh (konkrétne pstruh oceľový pre tento recept) je zvyčajne lacnejší ako losos, pričom stále poskytuje skvelý zdroj chudých bielkovín. Ak teda hľadáte spôsoby, ako sa zdravo stravovať s obmedzeným rozpočtom, neprehliadnite pstruha oceľového!

Ingrediencie pre pstruha z chilli limetky na stôl

Najlepší pečený pstruh len zo 6 ingrediencií

Ak chcete dať tomuto pečenému pstruhovi skvelú chuť a dostať ho rýchlo na váš jedálenský stôl, nemôžete urobiť chybu s klasikou čili limetka kombo. Tu je niekoľko vecí, ktoré budete potrebovať:

  • Pstruh: Hľadajte vo svojom obchodníkovi s rybami žiarivý oranžový filet zo pstruha z oceľovej hlavy. Moja má asi 1 ¼ libry, ale všetko, čo sa blíži tejto hmotnosti, by malo fungovať dobre.
  • Limetka: Budete používať limetkovú šťavu aj kôru, takže dávajte pozor na veľké a šťavnaté limetky. A ak chcete, získajte extra limetky na vytlačenie na vrch alebo na ozdobu.
  • Med: Na vyváženie pikantných chutí stačí trochu medu. Verte mi, je to perfektná sladká a korenistá (ale nie horúca korenistá) kombinácia!
  • Olivový olej: Malá lyžica extra panenského olivového oleja sa primieša do chilli limetkovej omáčky, aby mohol pstruhy marinovať.
  • Chilli prášok: Chili prášok je zmes korenia a zvyčajne obsahuje chilli papričky, rascu, oregano, koriander, cesnak, nové korenie a klinčeky. Je to silné korenie, pokiaľ ide o chuť!
  • Košér soľ: Rád pridávam trochu soli, pretože nie je zahrnutá v zmesi korenia s čili prášok.

Nižšie nájdete recept na tlač s mierami.

Profi tip: Ak nenájdete žiadneho pstruha, môžete ho nahradiť čerstvým alebo mrazeným filetom z lososa!

Ako pripraviť tento recept na pstruhy s chilli limetkou

Pečenie je môj obľúbený spôsob prípravy rýb. Takže používam tento prístup, aby som vyrobil tohto šialene dobrého pstruha s chilli limetkou. Ak chcete začať, predhrejte si rúru na 375 °F (190 °C) a plech vyložte papierom na pečenie.

Zmes čili limetkového korenia v miske na čili limetkové pstruhy

Urobte zmes korenia. Zmiešajte limetkovú kôru, limetkovú šťavu, med, olej, čili prášok a soľ v malej miske.

Čili limetkový pečený pstruh na plechu

Vložte pstruha do rúry. Zmes čili a limetiek rovnomerne natrite na pstruha. Dôrazne odporúčam použiť kefu, inak sa koreniny zhlukujú, ak použijete zadnú stranu lyžice. Potom pečieme 16 až 18 minút, alebo kým sa pstruhy ľahko vidličkou nelúpu.

Detailný záber na pečeného pstruha z chilli limetky

Je pripravený slúžiť. Toto je voliteľné, ale pred podávaním rád pridám navrch petržlenovú vňať alebo koriandr. A poskytnite niekoľko ďalších kúskov limetky na vytlačenie pstruhov na punč čerstvej limetkovej šťavy.

Možnosti úložiska

  • Do obchodu: Akékoľvek zvyšky pstruha skladujte vo vzduchotesnej nádobe v chladničke až na 3 dni.
  • Zmraziť: Ak mrzne, vložte na dno nádoby kúsok pergamenového papiera, aby sa neprilepil. V mrazničke vydrží až 3 mesiace.
  • Na prihrievanie: Ohrievanie lososa alebo pstruha je vždy trochu zložité, pretože pri tom môže ľahko vyschnúť. Ak bol zmrazený, vždy ho rozmrazte cez noc v chladničke. Potom ho zohrejte na miernom ohni buď v mikrovlnnej rúre alebo späť v rúre pri rovnakej teplote.
Vločkovanie pstruha z chilli limetky

Viac jednoduchých receptov z morských plodov, ktoré budete chcieť pri opakovaní

Keď si počas týždňa potrebujete oddýchnuť od poriadneho mäsa, tieto ľahké a chutné recepty z morských plodov si zamilujete! A ak potrebujete ďalšie nápady na lososa, mám úplný zoznam najlepších receptov na lososa.

Ak milujete všetko, čo je chilli-limetka, niet pochýb o tom, že sa do tohto pečeného pstruha pustíte po hlave. Vyskúšajte to a dajte mi vedieť svoje myšlienky v komentári nižšie!

Biely tanier s čili limetkovým pstruhom a kúskami limetky

Pstruh pečený s chilli limetkou

Tento jednoduchý, ale chutný recept na pečeného pstruha s chilli limetkou zvyšuje predjedlo vašej typickej večere s pečenými rybami. Je korenistý, pikantný, sladký a taký jemný, ako sa len dá s použitím šťavnatého pstruha.

Kalórie: 241kcal, Sacharidy: 6g, Proteín: 30g, Tuk: 10g, Nasýtený tuk: 2g, Polynenasýtené tuky: 2g, Mononenasýtené tuky: 5g, Cholesterol: 82mg, sodík: 373mg, draslík: 541mg, Vláknina: 1g, cukor: 5g, Vitamín A: 237IU, Vitamín C: 6mg, vápnik: 69mg, Žehlička: 2mg

©Downshiftology. Obsah a fotografie sú chránené autorským právom. Zdieľanie tohto receptu je podporované a oceňované. Kopírovanie a/alebo vkladanie celých receptov na akékoľvek sociálne médiá je prísne zakázané.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *