Pekanové orechy s tekvicovým korením na masle

Či už ako jednoduché občerstvenie, vystavené na doske s údeninami alebo posypané cez šalát, tieto tekvicové pekanové orechy opekané na masle sú dokonalým spôsobom, ako pridať trochu jesennej chuti.

Maslo Toasted Pumpkin Spice Pekanové orechy na modrom tanieri

V našom dome sme veľkí fanúšikovia pekanových orechov. Okrem toho, že sú neskutočne chutné, sú zdravé pre srdceobsahujú viac ako 19 vitamínov a minerálov, prispievajú k dennému príjmu vlákniny a bielkovín a neobsahujú sodík.

Radi ich máme po ruke na občerstvenie, pridávanie na jednoduché dosky na údeniny, posypanie šalátov a samozrejme na varenie.

Ako mám skladovať surové pekanové orechy?

Vždy odporúčam uchovávať pekanové orechy v mrazničke. Oleje v pekanových orechoch môžu pri vyšších teplotách veľmi rýchlo žltnúť, takže ich uchovávanie v mrazničke je najlepšou stávkou na predĺženie ich životnosti. Zvyčajne si beriem dva vrecúška do mraziacich vrecúšok a vyberiem z nich to, čo potrebujem pre konkrétny recept. V mrazničke zvyčajne vydržia približne 2 roky.

Pekanové orechy s tekvicovým korením na masle na kovovej panvici

Ako zistím, že sa moje pekanové orechy pokazili?

Keď olej v pekanových orechoch zožltne, je to dosť citeľné – ešte výraznejšie v pekanových orechoch ako v iných orechoch. Budú voňať podobne ako starý kuchynský olej a budú chutiť staro a dokonca trochu horko. Aj keď vám zjedenie malého množstva pravdepodobne neuškodí, môžu preniesť túto odpudzujúcu chuť do čohokoľvek, čo pripravujete.

Maslo Toasted Pumpkin Spice Pekanové orechy na modrom tanieri

Pokiaľ ide o opekanie pekanových orechov, presný čas sa bude líšiť v závislosti od konkrétnej veľkosti vašich pekanových orechov. Najväčšie pozorovanie je, že farba stmavne a budú voňavejšie. Keďže k stmavnutiu farby dochádza postupne, nie je to skvelý spôsob, ako merať prepečenie. Keď však začnú voňať ako opekané pekanové orechy, práve vtedy viete, že kúzlo sa deje. Zvyčajne ich stiahnem z ohňa asi minútu potom, čo začnem cítiť tú orechovú vôňu.

Opekané pekanové orechy, ako sú tieto, môžu byť uložené na pulte vo vzduchotesnej nádobe asi týždeň.

Karta receptov

Pekanové orechy s tekvicovým korením na masle

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *