Phil America spolupracuje s organizáciou PETA pre líniu streetwearu priateľského k zvieratám – vegkonóm

Vegánsky umelec, dizajnér a influencer Phil America spojil svoje sily PETA pre novú kolekciu streetwearových kapsúl s názvom „People Are Animals“.

Kolekcia obsahuje čierne košele s dizajnom inšpirovaným logom PETA spolu so zelenými mikinami s kapucňou zdobenými farebnými vzormi inšpirovanými zvieratami. Modelovať ho bude herec a spevák Stéphanie Gérard a ďalší influenceri.

„Začať pracovať s PETA je pre mňa ako celoživotného podporovateľa vždy výnimočné“

Štart je sprevádzaný videom porovnávajúcim ľudské a zvieracie oči, ktoré ukazuje podobnosti medzi nimi. Zavedený bol aj nový vlastný filter Instagramu, vďaka ktorému sa farby a dizajn kolekcie menia, aby sa zdôraznilo, že je dôležité vidieť veci z rôznych perspektív.

Phil America
Obrázok: Phil America na Instagrame

PETA a vegánska móda

PETA má skúsenosti s propagáciou a podporou módy bez krutosti a pomáha pri zákaze kožušiny na tohtoročnom týždni módy v Kodani. V roku 2021 sa charita spojila s LIVEKINDLY v kampani vyzývajúcej spotrebiteľov, aby si vybrali vegánske alternatívy vlny.

PETA tiež často certifikuje módne kúsky vhodné pre zvieratá, ako sú vegánske hodvábne róby niLuu a rad Co-Exist Story od H&M. Tá bola vôbec prvou kolekciou rýchlej módy, ktorá získala formálny súhlas charitatívnej organizácie.

„Pracovať s PETA je pre mňa ako celoživotného podporovateľa vždy výnimočné,“ povedal Phil America. „Touto kolekciou sme vytvorili nový dizajnový jazyk pre ľudí, ktorí chcú podporovať PETA a zároveň obhajovať dobré životné podmienky zvierat.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *