Pizza bez syra s tekvicou – Lazy Cat Kitchen

bez syra pizza tekvica dva

Ak máte chuť na domácu pizzu s tými najlepšími jesennými ingredienciami, mám vás! Nedávno sme si napchávali do tváre túto pizzu bez syra s tekvicou, balzamikovou cibuľou, olivami, orechmi a kelom. Je to naozaj jednoduché na prípravu a veľmi chutné.

Obsahuje syrový (bez syra) biely základ ochutený pečeným cesnakom, doplnený sladkou karamelizovanou tekvicou, slanými čiernymi olivami, pikantnou balzamikovou cibuľou, chrumkavými praženými vlašskými orechmi a chrumkavou, jemne horkastou kapustou. Je to nádherná kombinácia chutí a textúr, ktoré sa veľmi dobre dopĺňajú a navzájom kontrastujú.

Aby som dal túto pizzu na stôl, pripravím večer predtým dávku tohto nemieseného cesta a nechám ho cez noc v chladničke, aby to urobilo svoje. V ten deň, čo musím urobiť, je upiecť tekvicu a pripraviť bielu omáčku, hoci oba tieto prvky je možné samozrejme pripraviť aj vopred. Aby ste veci ešte viac zjednodušili, môžete použiť cesto na pizzu z obchodu, ak chcete, ale toto nemiesené cesto upravené podľa receptu Jima Laheyho si vyžaduje tak málo úsilia, že budete prekvapení, a je tiež také dobré – odporúčam vám ho dať. ísť.

Spočiatku by som urobil veľkú dávku balzamikovej cibule, aby som do tejto pizze pridal trochu pikantnosti, ale nedávno som zistil, že dobré chutney z červenej cibule funguje rovnako dobre, a tak to robím, keď chcem obmedziť prípravu. Použil som v podstate britskú značku s názvom Tiptree, ale každé chutney z červenej cibule, ktoré obsahuje balzamikový ocot na zozname zložiek, bude fungovať dobre a zníži vašu pracovnú záťaž.

Jedna vec, ktorá ma veľmi neteší, je, že zatiaľ čo táto pizza búcha a ja pri nej stojím, nepodarilo sa mi odfotiť všetky hľadané – ospravedlňujem sa. Dom je trochu plynulý, keďže my (presnejšie Duncan) brúsime starú drevenú podlahu na poschodí a dostali sme sa do problémov s našou prenajatou brúskou. Musel som pomôcť v krátkom čase, takže moje fotenie bolo narýchlo. Staré ja by som sa nad tým tak trápila a trvala na pretáčaní, ale nové ja 🙂 vie, že život je chaotický a občas sa veci stávajú, a tak s týmto receptom jazdím tak, ako je. Dúfam, že si to užijete rovnako ako my.

polevy na pizzu bez syra

Táto pizza bez syra je poliata rýchlou bielou omáčkou ochutenou aromatickým a jemne pečeným cesnakom a potom je poliata veľkým množstvom pečenej tekvice.

tekvicové polevy na pizzu bez syra 2

Balzamiková cibuľa alebo chutney z červenej cibuľky poskytujú príjemnú chuť a vlašské orechy dodávajú uspokojivú chrumkavosť.

VIAC O KOMPONENTOCH

HOTOVÉ CESTO NA PIZZU: môžete použiť cesto na pizzu kúpené v obchode alebo si vyrobiť vlastné. Rozhodol som sa pre toto super ľahké, nemiesené cesto, ktoré vyžaduje len pár miešaní a dá sa kysnúť cez noc, pripravené na pečenie nasledujúci deň.

PUMPKIN: použite akúkoľvek tekvicu, ktorá vám chutí. Mám rád maslovú tekvicu, pretože jej dužina je sladká a pevná a tam, kde žijem, je veľmi dostupná.

CIBUĽA: balzamiková cibuľka dodáva veľmi potrebný šmrnc, ktorý dobre dopĺňa sladkosť tekvice. Môžete si ich pripraviť doma (pozri nižšie), ale ja som namiesto toho použil aj chutney z červenej cibule, čo je skvelá skratka, ktorá vám pekne zníži pracovné zaťaženie.

OLIVY: Mne osobne na tejto pizze veľmi chutia čierne olivy Kalamata, ale dobre poslúžia akékoľvek olivy alebo kapary.

KALE: Ku koncu pečenia som pridala trochu jemne natretého (na olivovom oleji) kelu pre farbu, textúru a náznak horkosti, ktorý sa dobre hodí k sladkej tekvici a cibuľke. Ak nie ste fanúšik, jednoducho po upečení pridajte čerstvú rukolu alebo zvädnutý špenát.

VLAŠSKÉ ORECHY: vlašské orechy dodajú tejto pizzi lahodnú chrumkavosť a skvele sa spárujú s ďalšími jesennými ingredienciami, ale môžete použiť aj lieskové orechy alebo pražené tekvicové semienka.

CHILLI: Mám rád posypanie jemným, ovocným chilli na konci, ale to je úplne voliteľné. Použil som dymové urfa chilli vločky, ale použite akékoľvek chilli, ktoré máte radi. Prípadne, ak nemáte radi štipľavé jedlá, poslúži aj posýpka sladkej údenej papriky.

tekvicové cesto na pizzu bez syra

Použite svoje obľúbené cesto na pizzu – môžete si ho kúpiť alebo pripraviť vopred. Večer predtým som urobila toto ľahké nemiesené cesto.

bez syra pizza tekvica valcovanie

Po porciovaní cesto rozvaľkajte na dobre pomúčenej doske na tenko, posypte omáčkou, kockami tekvice, cibuľou a olivami a môžete piecť – kel a vlašské orechy sa ku koncu pečenia spoja.

pizza tekvica bez syra malá

 • 500 g / 17,6 oz kocky pevnej tekvice
 • 1 hlava cesnaku
 • olivový olej
 • semolínová múka
 • 1 porcia cesta na pizzu (nepoužil som recept na miesenie)
 • 4 lyžice chutney z červenej cibule (alebo balzamikovej cibuľky)
 • 12 olív Kalamata (alebo iných) nakrájaných na plátky
 • 25 g / ¼ šálky vlašských orechov, nahrubo nasekaných
 • 50 g / 1,75 oz kučeravý kel
 • posypanie chilli vločiek, ak chcete (použil som dymové urfa chilli)

BIELA ​​OMÁČKA

 • 40 g / 1,4 oz / 3 lyžice vegánskeho masla (alebo ľahkého olivového oleja)
 • 25 g / 3 lyžice hladkej / univerzálnej múky
 • 300 ml / 1¼ šálky rastlinného mlieka (použila som mandľové)
 • 2 lyžice výživných kvasníc
 • soľ a korenie, podľa chuti

BALZAMICKÁ CIBUĽA (voliteľné)

 • 2 stredné červené cibule
 • 30 ml / 2 lyžice olivového oleja
 • soľ, podľa chuti
 • 15 g / 1 polievková lyžica hnedého cukru
 • 15-30 ml / 1-2 lyžice kvalitného balzamikového octu, podľa chuti

METÓDA

 1. Umiestnite kameň na pizzu (alebo obrátený kovový plech) na strednú policu vašej rúry a predhrejte rúru na 200 °C / 390 °F.
 2. Tekvicové kocky obaľte v 15 ml / 1 ČL olivového oleja v stredne veľkej miske, osoľte a rozložte na plech na pečenie, pričom bokom nechajte trochu miesta. Misku si ponechajte na krok 5.
 3. Odrežte časť hlavy cesnaku, aby ste odhalili hornú časť strúčikov. Odkryté strúčiky pokvapkáme lyžičkou oleja a celú hlavičku cesnaku zabalíme do kúska kuchynskej fólie. Vedľa tekvice položíme zabalený cesnak.
 4. Pečte asi 30 – 35 minút – kým strúčiky cesnaku nie sú mäkké a polopriesvitné a kým tekvica nie je uvarená a jemne zuhoľnatená. Po 15-20 minútach otočte kocky tekvice na druhú stranu.
 5. Natrhané listy kelu (bez stoniek) vložte do misky, ktorú ste si odložili v kroku 2. Listy kelu pomocou prstov obaľte vo zvyšnom oleji (v prípade potreby ešte pridajte) a potom listy pomrvte v rukách, aby zmäkli a boli stráviteľnejšie. .
 6. Keď sú tekvica a cesnak pripravené, zvýšte teplotu na 250 ° C / 480 ° F a polejte bielou omáčkou.
 7. Ak nemáte šupku na pizzu alebo nemáte s jej používaním žiadne skúsenosti, možno budete chcieť pod každú pizzu položiť kúsok papiera odolného v rúre, ktorý neskôr použijete ako popruh.
 8. Posypte dosku alebo papier, ktorý je na nej položený, bežnou múkou a krupicovou múkou, aby sa cesto nelepilo.
 9. Cesto rozdeľte na 4 rovnaké časti. Vytvarujte časť cesta na pizzu akoukoľvek technikou, ktorú zvyčajne používate. Rád ju naťahujem rukami v kombinácii s použitím valčeka na pizzu. Cesto sa mi podarilo natiahnuť na cca 22 cm / 9″.
 10. Na vrch natrieme vrstvu bielej omáčky, na pizzu potom položíme štvrtinu tekvicových kociek, nakrájané olivy a kopčeky chutney z červenej cibule (alebo balzamikovej cibuľky).
 11. Pomocou šupky na pizzu alebo papierového praku opatrne presuňte každú pizzu do rúry.
 12. Každú pizzu pečieme asi 12 – 13 minút, potom na ňu posypeme vymasteným kelom a nasekanými vlašskými orechmi. Vráťte do rúry na ďalšie 2 minúty – kým nebude základ uvarený a kôrka a polevy jemne zuhoľnatené.
 13. Pokračujte rovnakým spôsobom so zvyšnými tromi časťami cesta.

BIELA ​​OMÁČKA

 1. Rastlinné mlieko vložte do smoothie maker, pretlačte doň opražené strúčiky cesnaku (pre jemnejšiu chuť použite menej) a pridajte výživné droždie – rozmixujte do hladka.
 2. V hrnci s hrubým dnom na miernom ohni roztopte vegánske maslo.
 3. Prisypeme múku a vmiešame do rozpusteného masla. Nechajte zmes variť na miernom ohni asi minútu a šľahajte po celú dobu.
 4. Postupne prišľaháme zmes rastlinného mlieka, ktorú si pripravil v kroku 1.
 5. Dusíme (celý čas šľaháme) pár sekúnd len do zhustnutia. Mali by ste skončiť s roztierateľnou bielou omáčkou, ak je príliš hustá, pridajte trochu rastlinného mlieka na zriedenie.

BALZAMICKÁ CIBUĽA (VOLITEĽNÉ)

 1. Nakrájajte cibuľu na rovnomerné plátky strednej hrúbky.
 2. Na panvici strednej veľkosti zohrejte olivový olej na miernom ohni.
 3. Pridajte cibuľu a nechajte ju variť na skutočne nízkej teplote, pričom každých 10 minút ich dobre premiešajte.
 4. Keď je cibuľa úplne mäkká a vyzerá ako priesvitná, pridajte malú kvapku vody, aby ste panvicu odglazovali.
 5. Ďalej dochutíme štipkou soli, pridáme cukor a balzamikový ocot. Cibuľu varte ešte niekoľko minút, aby sa cibuľa stala džemom.

POZNÁMKY

*VLAŠSKÉ ORIECHY: Ja zvyknem predpražiť veľké množstvo vlašských orechov pri teplote 150°C asi 10 minút (do zlatista a voňavosti), ale môžete nimi posypať aj surové. Ak používate predpražené orechy, po upečení ich posypte.

*SEMOLINOVÁ MÚKA: používa sa na zabránenie prilepenia surového cesta na pizzu na dosku / šupku na pizzu. Preskočte, ak ho nemáte.

*PIZZA KAMEŇ: pizza kameň je skvelá vec, ktorú vlastníte, ak radi pripravujete pizzu, lokše, galettes atď., pretože zaisťuje, že sa dno správne upečie. Ak ho nevlastníte, použite staromódny kovový podnos umiestnený hore nohami. Nebude potrebovať toľko predhrievania, takže ho vložte do rúry 20 minút predtým, ako budete pripravený na pečenie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *