Plan(e)t Foods vyzbiera 400 000 EUR za „prvú na svete“ vegánsku a uhlíkovú negatívnu ovsenú zmrzlinu – vegkonóm

Plan(e)t Foodsktorý po prvé tvrdí, že je prvým vegánskym startupom, ktorý bol kedy spustený v Grécku, a po druhé, že vyvinul prvá vegánska a uhlíkovo negatívna zmrzlina na báze ovsa vzrástla 400 tis. vo svojom prvom kole financovania vedenom gréckymi anjelskými investormi.

„Naša rastlinná zmrzlina šetrná k planéte nie je náhradným produktom, ale nástupcom mliečnej zmrzliny

Portfólio Plan(e)t Foods, založené v roku 2021 Grigorisom Bograkosom, je v súčasnosti dostupné vo viac ako 500 predajniach po celom Grécku. „Za menej ako 18 mesiacov prevádzky už distribuujeme našu rastlinnú zmrzlinu – a na nerozoznanie od mliečnych – zmrzlinu cez všetky hlavné reťazce supermarketov v Grécku, v súčasnosti je dostupná vo viac ako 500 obchodoch,“ povedal zakladateľ Greg Bograkos.

čokoládová zmrzlina na báze ovsa
© Plan(e)t Foods

„Sme hrdí na našu pôsobivú jednotkovú ekonomiku a rast (na ceste k 5-násobnému predaju v porovnaní s rokom 2021), ale predovšetkým sme hrdí na to, že sme vybudovali etickú a planétu priateľskú značku, keďže sme prvý svetový rastlinný a uhlíkovo negatívny ľad. krém,“ dodáva.

Startup sa spojil s nezávislou poradnou pre klimatické opatrenia so sídlom v Spojenom kráľovstve s cieľom vypočítať priame a nepriame emisie s cieľom minimalizovať a kompenzovať emisie uhlíka o 110 %.

Vegánsky a etický investor Erietta Kourkoulou LatsiAlbertos Revach z Humble Holdings a AMVYX a Dimitris Georgakopoulos z Zeno Capital viedol anjelské kolo. Nové prostriedky sa použijú na zvýšenie jej domácej prítomnosti rozšírením značky zmrzliny do kanála supermarketov.

zmrzlinové príchute na báze ovsa
© Plan(e)t Foods

„Na nerozoznanie“ od mliečnych výrobkov

Bograkos hovorí, že jeho bezmliečna zmrzlina je úspešná, pretože chuťou, textúrou a zážitkom je na nerozoznanie od mliečnych. Vysvetľuje, že konečný recept na zmrzlinu na báze ovsa sa zrodil po stovkách experimentov a nekonečných hodinách v laboratóriu s použitím ovsených nápojov ako alternatívy mlieka.

V júli 2022 startup spustil svoj prvý obchod so zmrzlinou v Monastiraki v Aténach, ktorý ponúka trinásť príchutí, vrátane Triple Chocolate Brownie, Double Pistachio, Arašidové maslo a karamel a Strawberry & Pavlova. Zmrzlináreň podáva svoje zmrzliny pomocou vegánskych, jedlých pohárov a lyžičiek vyrobených z vaflí a sušienok ako súčasť firemného projektu zero-waste, vysvetľuje startup.

Grigoris Bograkos vysvetľuje: „Naša rastlinná zmrzlina šetrná k planéte nie je náhradným produktom, ale nástupcom mliečnej zmrzliny. Sme hrdí na náš pôsobivý rast, ale predovšetkým sme hrdí na to, že budujeme etickú a planétu priateľskú značku, keďže sme prvou vegánskou a uhlíkovo negatívnou zmrzlinou na svete.“

Dodáva: „Pripravujeme sa na spustenie ďalších predajní. Naša zmrzlina je už lepšia a na nerozoznanie od mliečnej, preto nemá zmysel držať kravy v rovnici.“

Rad Plan(e)t Ice Creams je dostupný v domácich sieťach supermarketov ako napr SklavenitídaAB, Môj trh, Biologiko Chorio a Thanopoulos a online cez Pop Market, Wolt Market a E-fresh.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *