Plant-Based Bakery Land&Monkeys otvára šieste miesto v Paríži – vegconóm

Land&Monkeys rastlinné pekárne sa v Paríži rýchlo rozširujú od začiatku roku 2020. V Paríži ich už bolo päť a teraz sa otvára šiesta v obchodnej štvrti La Défense v Nanterre.

„Tento projekt je príbehom výzvy na predkladanie ponúk… no, predtým je to príbeh stretnutia medzi Land&Monkeys a EXALT, dcérskou spoločnosťou skupiny COMPASS, významným hráčom v kolektívnom stravovaní vo Francúzsku a na celom svete. EXALT má slabé miesto pre náš gurmánsky a angažovaný koncept a milujeme spôsob, akým každý deň inšpirujú tisíce ľudí na svojich pracoviskách nápaditou a prekvapivou ponukou stravovania,“ vysvetľuje 100% vegánska pekáreň.

    Exteriér Land&Monkeys
© Land&Monkeys

Zakladatelia sa rozhodli predstaviť koncept Land&Monkeys vo výzve na predloženie ponúk na obsadenie jedného z priestorov verejného stravovania v novom sídle Vinci Immo. Ponuka 100% závodu vo francúzskej administratívnej budove je nevídaná, ale verejná súťaž bola vyhraná.

Nová predajňa sa nachádza na prízemí a označuje vstup do veľkej haly prístupnej z ulice a spoločnej s coworkingovými priestormi a terasou.

Dezert Land&Monkeys
© Land&Monkeys

Koncept a produkty Land&Monkeys vyvíjal niekoľko rokov Rodolphe Landemaine predtým, ako v roku 2020 otvoril svoju prvú 100% vegánsku pekáreň.

„Po zavedení bezmäsitej stravy sa Rodolphe Landemaine stal v roku 2014 vegánom, a preto bolo prirodzené, že chcel svoje hodnoty zladiť so svojou profesionálnou činnosťou pekára a cukrára. Hlavný pekár a cukrár, vyučený v Compagnons du devoir, pracoval v niektorých z najväčších parížskych domov ako Ladurée, Bristol a Senderens, než si vo veku 26 rokov otvoril vlastnú pekáreň,“ dozvedeli sme sa exkluzívny rozhovor s vegkonómom Francúzskom.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *