Pokrmy na novej lodi Mardi Gras spoločnosti Carnival Cruise Line

Ak sa vydáte na plavbu a nepriberiete aspoň pár kíl, buď to robíte zle, alebo ste obdarení úžasným metabolizmom.

Pre väčšinu dovolenkárov je jedným z vrcholov plavby vyžívanie sa v obrovskej škále bohatého jedla na palube a nová loď Mardi Gras od Carnivalu vyhovuje tomuto účtu.

Som si celkom istý, že som pribral aspoň kilo počas účasti na podujatí Sip and Sea preview. A to som bol na palube len šesť hodín! Stálo to za to? Absolútne.

Pripravený na jazdu!
Bolt je prvá horská dráha na výletnej lodi.

Návštevníkov lode privítal šampanským a privítal ich riaditeľ plavby Chris Williams. Prezidentka spoločnosti Carnival Cruise Line Christine Duffy predniesla krátku prezentáciu, v ktorej ocenila tých, ktorí zohrali úlohu pri tvorbe a dokončení lode. Krátke hudobné číslo aktivovalo zábavu a potom boli návštevníci pozvaní na jazdu na Bolte, prvej horskej dráhe na mori. Počas čakania v rade na jazdu som si vypracoval veľkú chuť do jedla.

Veľké kura

Prvé jedlo, ktoré som ochutnal, bolo jemné kuracie mäso, hranolky, kyslé uhorky a zemiakový šalát od Shaquille O’Neal’s Big Chicken. Kuracie mäso bolo jemné a šťavnaté a hranolky boli nakrájané na tenko a pekne chrumkavé. Nakladané uhorky a zemiakový šalát boli k dispozícii v samoobslužnom bare spolu s rôznymi omáčkami na kura. Mohol som zjesť oveľa viac smotanového, zasneného zemiakového šalátu, ale musel som sa riadiť tempom, pretože na palube bolo na vyskúšanie oveľa viac!

Street Eats

Mojou ďalšou zastávkou bola Street Eats, miesto rýchleho servisu pre medzinárodné pouličné jedlo, ktoré sa nachádza v blízkosti hlavného bazéna lode. Ochutnal som bravčové knedlo char siu, kuracie satay s ryžou a hranolky z Philly cheesesteaku. Jednoznačným víťazom z troch sa stala knedľa. Čerstvé a plne plnené, dobre sa kombinuje s malou časťou nakladanej zeleniny. Musel som použiť všetku svoju sebakontrolu, aby som nezískal sekundy, pretože stále bolo potrebné pokryť oveľa viac vzorkovacej plochy.

Bang Bang Bonsai Roll
Skalné krevety Tempura
Priateľský a pozorný personál, ktorý bol ochotný slúžiť, sa našiel nielen v Bonsai Sushi, ale na celej lodi.

Moja ďalšia návšteva bola v Bonsai Sushi, jednej z elegantných reštaurácií na posedenie na lodi. Položky, ktoré som tu ochutnal, patrili medzi moje obľúbené dňa. Bang Bang Bonsai Roll aj Rock Shrimp Tempura stáli za zopakovanie. Ale minul som niekoľko sekúnd a pokračoval som ďalej, rozhodnutý nevyskúšať všetky dostupné ponuky.

Bol som nadšený, že som vyskúšal ChiBang, reštauráciu s čínskou a mexickou kuchyňou. Mini quesadilla bola dobre pripravená, ale šalátový obal mohol použiť viac náplne a chuti.

Syrová Quesadilla
Šalátový zábal

Emeril’s Bistro 1396 ponúka chuť New Orleans od známeho šéfkuchára Emeril Lagasse. Z troch položiek dostupných na odber vzoriek bol mäsový koláč Natchitoches zďaleka najlepší. Plnené pikantnou omáčkou z mäsa mi to pripomínalo empanádu. Jambalaya mala obsahovať krevety, kuracie mäso a klobásu, ale zistil som len trochu kreviet. Zatiaľ čo klobása v gumbe bola jemná v ústach, kačacia koža v polievke bola nechutná.

Emeril’s Bistro 1396 a Bellini z Bar Della Rossa

Moja kulinárska cesta pokračovala do Java Blue Cafe na kurací koláč a štyri šišky. Koláč bol pekný a drobný. Malé šišky mali akurát takú veľkosť na zahryznutie, ale chutili mierne na zatuchnutej strane.

Kurací koláč
Šišky s rôznymi príchuťami z Java Blue Cafe
Vanilkový makarón s malinovým sorbetom
Karnevalová kuchyňa má ukážky varenia.

Oveľa lepšou sladkou pochúťkou boli makaróny plnené sorbetom v Carnival Kitchen, kde sú ukážky varenia pod vedením šéfkuchára. Malinový sorbet bol fantastický; tu som sa zrútil a odovzdal som sa druhej pomoci.

Poháňaný vysokou hladinou cukru som zamieril na 17. palubu, aby som zdolal moju poslednú zastávku: Guy’s Burger Joint. Počas jedenia si hostia môžu pozrieť video Guya Fieriho, ktorý ukazuje, ako robí svoje hamburgery. Vyskúšal som The Ringer, cheeseburger so šalátom, paradajkami, surovou cibuľou, kyslou uhorkou, cibuľovým krúžkom a BBQ omáčkou. Keď som urobil obrázok, vybral som väčšinu šalátu a všetku surovú cibuľu a nahradil som ich slaninou a dusenou cibuľou, ktoré sa našli v bare na vrchu reštaurácie. Bol to mocný jemný burger, ale bol som príliš plný, aby som ho dojedol. Uprednostnil som hranolky v Big Chicken pred hranolkami Guy’s, ktoré boli dosť slané.

The Ringer

Našťastie bolo na palube dostatok barov, z ktorých som si mohol vybrať, aby som uhasil smäd po slaných hranolkách. Rozhodol som sa zakončiť deň jahodovo-banánovým daiquiri z Red Frog Tiki Bar, z ktorého som si veľmi užíval popíjanie pri prechádzke po lodných kajutách, kúpeľoch a iných zariadeniach.

Jahodový banán Daiquiri
Uterákové zvieratká sú vždy zábavnou súčasťou karnevalových plavieb.
Súčasťou kúpeľov Cloud 9 Spa je soľná sauna, 25 miestností na procedúry a mnoho ďalšieho.
Nová loď je pomenovaná po prvej lodi Carnival. Aj keď je názov rovnaký, loď je oveľa väčšia!

Po ukážke Sip and Sea sa zamestnanci Mardi Gras pustili do práce, aby pripravili loď na jej prvú plavbu hneď nasledujúci deň. Loď vyplávala 31. júla, čím sa stala prvou plavbou s odletom z Port Canaveral od priemyselnej prestávky pred 16 mesiacmi. Mardi Gras navštívi San Juan, Portoriko; Amber Cove, Dominikánska republika; a Nassau na Bahamách.

Na zdravie na úspešnú prvú plavbu!

Pre viac informácií navštívte www.carnival.com

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *