Pridajte sa k nám na prehliadke Indie a Kolumbie

Pridajte sa k nám na prehliadku Indie a Kolumbie pri hľadaní najlepších zŕn, o ktoré sa s vami podelíme, s láskavým dovolením našej pražiarne Neighborhood Coffee Roasters.

Káva z IndieSídlo Ratnagiri

Špeciálna kávová farma s rozlohou 117 hektárov Ratnagiri produkuje pôsobivé množstvo kávy.

Sídlo využíva organické a biodynamické poľnohospodárstvo, ako aj certifikáciu Rainforest Alliance. Je tiež domovom viac ako 48 druhov vtákov, ako aj opíc, diviakov, leopardov, tigrov a slonov.

Káva Ratnagiri Estate je na celom svete obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú jemné chute. Okrem toho, že farma podlieha vysokým štandardom kvality, má vlastné zásobovanie vodou z dvoch tokov sladkej vody, ktoré sa riadia prísnymi smernicami vládnych úradov pre kontrolu kvality a znečistenia.

Jeho kvalita je priamym výsledkom snahy o dokonalosť spojenej s túžbou chrániť a udržiavať svieže prostredie, v ktorom sa pestuje a spracováva.

Profil chuti Ratnagiri

Odroda Catuai omni-pečené s tónmi lieskových orieškov, mliečnej čokolády a hnedého cukru.

Táto káva je ideálna pre expresso, mokapot, AeroPress a cafetiere, ale výborne chutí aj vo filtračných a nalievacích kávovaroch.

Skvelý univerzál, ktorý si môžete vychutnať kedykoľvek.

Kolumbijská káva – Argelia

The Skupina Asociácie špeciálnych kávových transformátorov a obchodníkov zo skupiny Argelia Cauca (ARGCAFFE) zdieľa históriu s mnohými ďalšími výrobcami.

Pred piatimi rokmi začala malá skupina výrobcov zo susedstva spolupracovať, aby dosiahli lepšie ceny svojej kávy.

Medzi budúce ciele ARGCAFEE patrí implementácia motivačného programu na zníženie obsahu koky, v rámci ktorého výrobcovia dostanú zvýšenú prémiovú cenu, ak sa rozhodnú presádzať časti svojej pôdy radšej kávou ako kokou.

Profil chuti Argelia

Má klasickú kolumbijskú chuť s množstvom šťavnatosti a čerešňovej kyslosti a potom štedrým množstvom karamelu. Pozrite sa na náznak karamelového jablka, aby ste dosiahli rovnováhu.

Rovnako ako v prípade Ratnagiri, Argelia sa dá variť akýmkoľvek spôsobom a vychutnať si ju kedykoľvek počas dňa.

Spracovanie úplne umytej kávy

Plne umyté alebo „mokrý proces“ označuje proces rozvlákňovania kávových čerešní strojom, ktorý odstraňuje červenú a žltú vonkajšiu šupku plodov. Akonáhle sa to stane, semená sa potom fermentujú vo vode 1-2 dni, niekedy aj dlhšie.

Počas fermentácie sa uvoľňujú cukry a aminokyseliny, čo dáva káve jej lahodnú chuť.

Pri spracovaní kávy je umývanie zďaleka najbežnejšou metódou a často vzniká najkvalitnejšia káva.

Tento proces produkuje jedny z najlepších a najdrahších káv na svete.

Kolumbia – EA Decaf Wheel

Kolumbia produkuje jedny z najlepších káv na svete a ponuka krajiny bez kofeínu nie je výnimkou.

Huila je rozdelená riekou Magdalena, ktorá preteká cez pohorie Cordillera. Kávové farmy sa nachádzajú na západných a východných svahoch pohoria, vo veľmi vysokých nadmorských výškach. To je dôvod, prečo je káva z oblasti Huila známa svojou komplexnou kyslosťou.

Kyslosť, sladkosť a aróma kávy Huila z nej robí obľúbený pôvod kávy medzi pražiarmi a majiteľmi kaviarní.

Chuila profil chuti

Táto ľahká až stredne pražená zmes obsahuje tóny lepkavého karamelového pudingu, čokolády a čiernej čerešne. Super čisté a osviežujúce.

Je vhodný pre všetky typy spôsobov varenia, vrátane espressa a cafetiere.

Etylacetátový (EA) proces bez kofeínu

Vďaka tomuto inovatívnemu procesu vytvorenému v Kolumbii, kde cukrová trstina hojne rastie, je bunková štruktúra kávových zŕn zachovaná a dokonca vylepšená pre väčšiu sladkosť.

Fermentácia melasy získanej z cukrovej trstiny sa používa na výrobu etanolu. Pomocou etanolu a kyseliny octovej vzniká etylacetát (EA).

Vlhké kávové zrná sú namočené vo vode, aby sa zvýšil obsah vlhkosti a uvoľnil sa kofeín. Počas tohto procesu sa odstráni 97% kofeínu.

Zoznámte sa s pražiarňami kávy zo susedstva

V roku 2014 založili Chris Holloway a Ed Peck Neighborhood Coffee Roasters, prvú špecializovanú pražiareň v Liverpoole.

Pôvodne obchodníci so zelenou kávou pomáhali malým pražiarňam v Spojenom kráľovstve, a keď si uvedomili, že Liverpool potrebuje špeciálnu pražiareň, zrealizovali to.

Teraz sa rozrástli na 12-členný tím, presťahovali priestory pred dvoma rokmi (na začiatku prvej pandémie Covid-19 v Spojenom kráľovstve) a sú v procese získavania väčšej pražiarne, aby držali krok s dopytom, ale prístup spoločnosti hodnoty a étos zostávajú nezmenené. Dúfajú, že budú naďalej rásť, dopĺňať tím a predstavovať ešte viac ľuďom skvelú šálku kávy.

Vášeň a láska ku káve je evidentná v spôsobe jej získavania, šálky a praženia, ako aj v tom, ako nám naďalej prinášajú neuveriteľné zmesi.

Etický prístup susedstva

Ich poslaním je sprístupniť špeciálnu kávu čo najväčšiemu počtu ľudí, demystifikovať ju a sprístupniť. Snažia sa budovať dlhodobé vzťahy so svojimi dodávateľmi, často ich navštevujú a vytvárajú globálne susedstvo výrobcov a milovníkov kávy.

Pre nich je dôležité stretnúť sa s farmármi, spoznať ich a sledovať ľudí, ktorí si na druhom konci sveta užívajú plody ich tvrdej práce. Ľudia sú stredobodom zážitku – tím, farmári, partneri kaviarne a domáci nadšenci.

Známi podľa mena, spolupracujú iba s farmármi, ktorí sú rovnako nadšení pre výrobu lahodnej kávy. Farmári sú oceňovaní a sú platení nad rámec fairtrade cien. Táto investícia sa oplatí, pretože kupujú len tie najkvalitnejšie kávové zrná.

Nenechajte si ujsť skvelú kávu

Prihlásiť sa na odber a Predplatné Blue Coffee Box zažiť bohaté a voňavé kávy ako Ratnagiri, Argelia a Huila.


Tu je to, čo povedal jeden z našich spokojných zákazníkov:


„Nebol som si istý, čo dostanem, ale prvé dve vrecúška kávy chutili úžasne. Fazuľa pochádza z malých fariem, do ktorých sa zrejme zapája celá rodina. Výborne modrá káva.” – Andrea, Bury, Spojené kráľovstvo.

Ak sa chcete dozvedieť viac o káve, prečítajte si tento článok

Ako dobre poznáte kávovú čerešňu?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *