Priemyselní partneri investujú 15,3 milióna dolárov do vývoja nového radu produktov Alt-Seafood

Kanady Vedomé potraviny, Zaslúžené funkčné potraviny a Kanadské morské riasy Pacifico oznamuje nové partnerstvo na vývoj rozsiahleho radu rastlinných alternatív morských plodov. Vytvorené spoluinvestíciou z Protein Industries Canada (PIC), linka prinesie viac ako 20 udržateľných produktov z morských plodov do severoamerických obchodov s potravinami.

„Je pôsobivé vidieť, ako kanadské spoločnosti spolupracujú na vývoji nových a inovatívnych morských plodov na rastlinnej báze“

Celkovo bolo na projekt vyčlenených 15,3 milióna USD, vrátane príspevku od PIC vo výške 5,5 milióna USD. Tá investícia údajne zafungovala ako katalyzátor pre inovatívne partnerstvo a umožnilo projektu napredovať rýchlejšie a efektívnejšie.

Nové produkty budú údajne zodpovedať chuti a textúre tradičných morských plodov so zameraním na čisté ingrediencie. Na vytvorenie línie začlení rastlinnú značku morských plodov Konscious Foods V Kanade vypestované a spracované ingrediencie, vrátane proteínov z hrachu a repky Merit a morských rias z Pacifico Seaweeds.

Kanadská linka Alt-Seafood
©Protein Industries Canada

S niekoľkými vlastnými alternatívami morských plodov, ktoré už sú v kanadských obchodoch s potravinami, Konscious očakáva uvedenie nadchádzajúceho radu morských plodov na severoamerických trhoch a rozšírenie svojej prítomnosti na kanály s potravinami a stravovacími službami.

Skúsený tím

Podľa partnerov je doterajší rast a úspech ich projektu vybudovaný na odborných znalostiach jeho starších členov tímu, medzi ktoré patrí Yves Potvin, ktorý založil úspešné rastlinné spoločnosti ako Yves Veggie Garden a Gardein.

„V spoločnosti Konscious naši šéfkuchári využívajú svoje kulinárske zručnosti pri vytváraní vysokokvalitných potravín na rastlinnej báze s použitím jednoduchých vysokokvalitných ingrediencií,“ povedal Yves Potvin, generálny riaditeľ Konscious Foods. „Sme vďační za podporu, ktorú nám poskytla spoločnosť Protein Industries Canada, ktorá nám umožňuje priniesť inovácie do uličky s mrazničkou a pomáha nakupujúcim lepšie sa rozhodovať.“

Vedomé rastlinné sushi
©Konscious Foods

Za posledné tri roky PIC a priemyselní partneri investovali viac 485 miliónov dolárov do rastúceho kanadského sektora rastlinných potravín a prísad.

„Kanadskí spotrebitelia hľadajú viac rastlinných potravín a chcú, aby sa tieto možnosti rozvíjali trvalo udržateľným spôsobom a tu v Kanade, kedykoľvek je to možné,“ povedal Bill Greuel, generálny riaditeľ Protein Industries Canada.

Pokračoval: „Naši spracovatelia a výrobcovia majú na to inovatívne myslenie a surové zdroje, ale často potrebujú investičnú podporu. Protein Industries Canada je hrdá na to, že je jedným z ich potenciálnych partnerov v tejto oblasti a pomáha dostať nové rastlinné potraviny – ako sú tieto morské alternatívy – do obchodov s potravinami skôr, čím poskytuje kanadským rodinám nové možnosti zdravých a udržateľných potravín.“

Alt Príprava morských plodov
©Protein Industries Canada

„Produkty na dopyt“

„Je pôsobivé vidieť, ako kanadské spoločnosti spolupracujú na vývoji nových a inovatívnych produktov z morských plodov na rastlinnej báze,“ povedal ctihodný François-Philippe Champagne, minister inovácií, vedy a priemyslu. „Tento projekt s podporou federálnej vlády buduje kapacitu, využíva partnerstvá a vytvára viac pracovných miest a hospodársky rast, a to všetko pri poskytovaní požadovaných produktov.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *