Prieskum Farm Forward zistil, že dve tretiny Američanov sú ochotné jesť vypestované mäso

Podľa nového prieskum vedie Farm Forwardnezisková organizácia, ktorá sa snaží ukončiť továrenské poľnohospodárstvo, približne dve tretiny Američanov (67 %) uviedlo, že by pestovali mäsové výrobky, zatiaľ čo 58 % je otvorených konzumácii rastlinných bielkovín.

Zmena postojov

Prieskum, ktorý sa uskutočnil v spolupráci s OnePoll, sa opýtal 2 001 dospelých v USA, ktorí nakupovali primárne v domácnostiach, na ich záujem o alternatívy mäsa. Zatiaľ čo väčšina vyjadrila ochotu konzumovať bielkoviny bez živočíšneho pôvodu, pretrvávajú niektoré negatívne postoje k vnímaniu rastlinnej stravy, pričom 32 – 38 % respondentov verí stereotypom o vegánoch a vegetariánoch, či už pozitívnym (napr. sú súcitnejší) alebo negatívnym ( napr. neprijímajú dostatok bielkovín), aby to bola pravda.

Predovšetkým 72 % tvrdí, že posledné desaťročie zmenilo pohľad ostatných na vegánske a vegetariánske stereotypy.

Menej mäsa na sviatky?

Keďže ceny mäsa, vrátane morčacieho, neustále rastú, 64 % nakupujúcich Američanov tvrdí, že počas týchto sviatkov by mohli podávať viac rastlinných jedál a menej mäsa.

Deň vďakyvzdania / sviatočné jedlo
© Whole Foods

Farm Forward toto zistenie komentoval takto: „Pre sviatky tak historicky zamerané na mäso, ako sú Deň vďakyvzdania a Vianoce, predstava, že toľko Američanov by mohlo byť ochotných reštrukturalizovať svoje jedálenské stoly, je znakom toho, že ľudia môžu byť otvorení novým jedlám a normám. tvárou v tvár krehkosti systému priemyselného chovu zvierat.”

Sľubná technológia

Otvorenosť spotrebiteľov vyskúšať kultivované mäso prichádza v sľubnom čase, keď sa čoraz viac spoločností približuje k uvedeniu prvých pestovaných produktov na trh. Tento týždeň izraelský startup Future Meat Technologies oznámil nový názov, Believer Meats, v očakávaní uvedenia na trh v USA, ktorý by mal preraziť v roku 2023.

Veriaci mäso
© Believer Meats

Podľa veriteľa spoločnosti “Prelomový proces a technológia vydláždili cestu k tomu, aby sa kultivované mäso o krok priblížilo ku komerčnej životaschopnosti, kým sa čaká na schválenie regulačnými orgánmi v USA.”

Iné spoločnosti, ako napríklad Európa Mosa Mäsotaktiež začali s výstavbou priemyselných závodov na výrobu mäsových výrobkov.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *