Prieskum supermäsa odhalil, že takmer 90 % amerických kuchárov by podávalo kultivované mäso

Nový prieskum vykonávaná potravinárskou technologickou spoločnosťou SuperMeat zistili, že 86 % amerických kuchárov má záujem podávať zákazníkom pestované mäso, hydinu alebo morské plody.

“Je skvelé vidieť záujem a pozitivitu odbornej kuchárskej komunity o pestované mäso”

Vedené s poradenská spoločnosť pre prieskum trhu Censuswide, prieskum zisťoval názory 251 amerických šéfkuchárov a odborníkov na potraviny. Zistené výsledky:

  • 86 % kuchárov má záujem podávať dopestované mäso alebo hydinu, pričom 22 % z nich uviedlo, že majú „veľký záujem“
  • 84 % by zvážilo nahradenie konvenčného mäsa kultivovaným mäsom vo svojom jedálnom lístku, ak by ceny boli podobné
  • 77 % by bolo ochotných zaplatiť prémiu za pestované mäso, pričom dve tretiny by boli ochotné zaplatiť o 11 – 15 % viac

Opýtaní uviedli, že bezpečnosť potravín, obavy o životné prostredie a dopyt zákazníkov boli hlavnými motivačnými faktormi pre zaraďovanie pestovaného mäsa do ich jedálneho lístka.

Kuracie mäso je najvyššia voľba

Pri hodnotení rôznych druhov mäsa bolo 51 % kuchárov najväčší záujem o ochutnávku pestovanej hydiny. Štúdia však zistila výrazné rozdiely v preferencii mäsa podľa regiónu a typu reštaurácie, pričom hovädzie a exotické mäso je najvyššou voľbou pre južanských kuchárov (44 %) a bravčové mäso je najvyššou preferenciou pre gurmánskych kuchárov (52 %).

Pre kuchárov, ktorí podávajú americkú kuchyňu alebo pracujú vo fast foodoch, sa kuracie mäso tiež umiestnilo ako najlepšia voľba (64 % a 62 %), zatiaľ čo šéfkuchári pripravujúci taliansku kuchyňu sa prikláňali k morským plodom (56 %); kuchári zameraní na japonskú, francúzsku a indickú kuchyňu uprednostňovali exotické mäso.

Supermeat Kultivovaná kuracia reštaurácia
©Supermäso

Rastúci dopyt

V celej krajine 65 % šéfkuchárov uviedlo za posledných päť rokov zvýšený dopyt po alternatívach mäsa. Najmä 87 % reštaurácií na Stredozápade a 82 % zariadení rýchleho občerstvenia uviedlo nárast záujmu o mäsové alternatívy.

  • 86 % kuchárov, ktorí varia najmä japonskú kuchyňu, zaznamenalo zvýšený dopyt po mäsových alternatívach
  • 60 % kuchárov tvrdí, že na vytváranie vlastných alternatívnych možností používajú rastlinné ingrediencie a 45 % používa balené/skladné rastlinné alternatívy mäsa
  • 80 % by uvažovalo o pestovanom mäse namiesto mäsových alternatív, ak by boli možnosťou

Prieskum tiež odhaľuje vysokú úroveň optimizmu v súvislosti s očakávaným uvedením pestovaného mäsa a hydiny, pričom 79 % z nich verí, že takéto produkty sa do jedného roka začnú dostávať do reštaurácií a hlavného prúdu pohostinstva.

Kultivované kuracie mäso SuperMeat
©SuperMeat

Pripravené na mainstream

„Je skvelé vidieť záujem a pozitivitu profesionálnej kulinárskej komunity o pestované mäso,“ hovorí Ido Savir, generálny riaditeľ spoločnosti SuperMeat. „To dokazuje, že kuchári sú viac než fascinovaní pestovaným mäsom, rozumejú jeho výhodám a sú pripravení vidieť ho podávané v bežnom stolovaní. Spoločnosť SuperMeat je nadšená, že môže pokračovať v našej práci na komercializácii pestovaných mäsových výrobkov a byť medzi prvými, ktorí tieto možnosti zavedú do jedálneho lístka v USA.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *