Prime Roots uvádza na trh prvé krájateľné mäso Koji, aby narušilo priemysel hromadných lahôdok za 300 miliárd dolárov

Inovátor húb Prvotné korene oznamuje, že jej prelomový rad Koji-Meats je teraz k dispozícii vo vybraných lahôdkach a obchodoch so sendvičmi v oblasti San Francisco Bay Area. Uvedenie na trh, ponúkané vo veľkých veľkostiach na čerstvé krájanie, je ukážkou pred väčšou expanziou maloobchodu a reštaurácií v USA v roku 2023.

“Vďaka sile koji mycélia sme schopní vytvoriť chutnejšie mäso pre každý typ jedlíka”

Spustenie ukážky Prime Roots obsahuje klasické lahôdkové sponky a obľúbené údeniny, vrátane:

 • Celé morčacie koji v klasickom údenom, mletom čiernom korení a zlatej pečienke
 • Celé Koji-šunky v klasickom údenom, schwarzwaldskom a cukrovom javore
 • Koji-Pepperoni
 • Koji-saláma
 • Koji-Paštéty s jablkom a šalviou alebo čiernou hľuzovkou
 • Koji-Foie Gras utierka
©Prime Roots

V oblasti Bay Area môžu miestni hostia nájsť produkty v nasledujúcich reštauráciách a trhoch:

 • Berkeley Bowl
 • Bi-Rite Market
 • Rhea’s Deli
 • Crave Subs
 • Milénium a nadzemná pizza
 • Reštaurácia s kúpeľňou

Super proteín

Lahôdkové mäso Prime Roots sa vyrába z koji, typu mycélia podobného koreňom húb. Koji sa po stáročia používa na výrobu miso a sójovej omáčky a Prime Roots hovorí, že dlhé mikroskopické vlákna koji vynikajú pri obnovovaní textúr živočíšneho mäsa. Na dosiahnutie tohto cieľa spoločnosť vyvinula vlastný proces, ktorý je schopný replikovať chuť bohatú na umami a mäsovú, hustú textúru mäsa.

Výsledný produkt je bez GMO a bez sóje, cholesterolu, dusičnanov, hormónov a antibiotík.

Krájač na mäso Prime Roots Deli
©Prime Roots

Rušenie lahôdok

Spoločnosť Prime Roots, ktorú založili Kimberlie Le a Joshua Nixon, pôvodne začala predávať celý rad hotových jedál obsahujúcich proteíny na báze koji, ktoré chutia ako homár, kuracie a hovädzie mäso. Vo februári 2022 spoločnosť oznámila zmenu značky a strategické zameranie sa na rastlinné lahôdky, segment, ktorý podľa jej slov nemá silných vedúcich hráčov.

Nedávno sa spoločnosť pripojila k hviezdnemu zoznamu globálnych hubových spoločností a vytvorila Fungi Protein Association – novú obchodnú organizáciu, ktorá obhajuje huby ako udržateľný proteín. Prime Roots teraz uvádza, že je na misii narušiť priemysel lahôdok v objeme 300 miliárd dolárov a jeho krájateľné mäso Koji-Meats je na ceste k revolúcii v tradičných pultoch s lahôdkami.

Koji Deli sendviče
©Prime Roots

„Vďaka sile koji mycélia sme schopní vytvoriť mäso s lepšou chuťou pre každý typ jedákov,“ hovorí Kimberlie Le, generálna riaditeľka Prime Roots. „Oslavujeme kultúru mäsa v Prime Roots a naše celé, ručne krájané mäso Koji-Meats umožňuje zákazníkom urobiť pre vás jednoduché a pohodlné a výmeny za lepšie pre planétu. Naším cieľom je spochybniť to, čo robí mäso „alternatívou“ a ponúknuť mäso Koji-Meats ako možnosť popri mäse zvierat v pultoch s lahôdkami, obchodmi so sendvičmi a reštauráciami po celej krajine.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *