Princezná Maja von Hohenzollern ocenená za inovácie v oblasti vegánskej domácej výzdoby – vegkonómka

Princezná Maja z Hohenzollernumedzinárodná dizajnérka bytových doplnkov získala v Grécku prestížne ocenenie „Who is Who International Award-Women Leader“ v kategóriách „Design“ a „Animal Welfare“.

„Ľudia vedia, že všetky produkty navrhujem sám, že prinášam inovatívne nápady na produkty a že sám som už mnoho rokov vegánom.“

Princezná Maja je členkou kráľovskej rodiny Hohenzollern, ktorá zastupovala bývalého cisára v Nemecku. Posledných 18 rokov navrhuje inovatívne kolekcie pod svojou licencovanou značkou, ktoré sú na trhu vo viac ako 60 krajinách. V jej portfóliu sú nábytkové predmety, ako aj kúpeľňové doplnky a doplnky, bytové dekorácie, domáce zvieratá, deti a produkty životného štýlu.

Predtým bola princezná Maja von Hohenzollern ocenená ako najlepšia dizajnérka v Ázii cenou „Asia Design Award Gold“ v Šanghaji/Číne a ako „Dizajnérka roka 2020“ ocenením Powerhouse Global Award vo Veľkej Británii.

Princezná Maja prednáša svoj prejav na medzinárodných cenách Who is Who v Grécku
Princezná Maja von Hohenzollern na medzinárodných cenách Who is Who, obrázok dodaný

Medzinárodné ocenenie Kto je kto

Princezná Maja vo svojich návrhoch spája svoju profesiu a vášeň tým, že všetky jej produktové rady sú vegánske a bez utrpenia zvierat. Poznamenáva, že jej kolekcie „vždy majú príbeh, emócie, môj vlastný dizajnový podpis a jasný jedinečný predajný bod“.

Pod patronátom o Grécke ministerstvo rozvoja a cestovného ruchuMedzinárodná cena „Who is Who“ sa už niekoľko rokov udeľuje medzinárodným osobnostiam za mimoriadne úspechy v oblasti kreativity, cestovného ruchu a životného prostredia.

Vo svojom prejave na slávnostnom odovzdávaní cien princezná zdôraznila, že je dôležité zaobchádzať so zvieratami s láskou a rešpektom a viesť vegánsky životný štýl. Cenu v podobe mramorovej sochy navrhol známy grécky umelec Odysseas Tosounidis.

Slávnostné odovzdávanie cien sa konalo pri ušľachtilom jazere Vouliagmeni pri Aténach za účasti približne 300 významných hostí, medzi nimi kandidáta na Nobelovu cenu prof. Dr. Milana Krajnca, JE Sir Dr. Iana Petera Andersona (CEC Crown Imperial Group, Medzinárodné spoločenstvo pre ľudské práva), Penny Grivera (CEO Rituals Cosmetics), Jeho kráľovská výsosť princ Nereides de Bourbon.

Princezná Maja s oslíkom v útulku v Grécku
Princezná Maja von Hohenzollern v útulku „Save a Greek Stray“ v Grécku, obrázok dodaný

Aktivista za práva zvierat a certifikovaný PETA

Princezná, mnoho rokov vegánka, je aktivistkou za práva zvierat a všetky svoje kolekcie navrhuje tak, aby netrpeli zvieratami. Okrem toho sa venuje ochrane a záchrane túlavých zvierat vo svojom vlastnom dome, pretože žije s takmer 20 zvieratami, z ktorých všetky zachránila a adoptovala z ulíc a zabíjala útulky.

V rozhovore s vegkonómkou princezná Maja prezradila, že mnohé domáce predmety nie sú vegánske, pretože vo výrobnom procese sa používajú komponenty, ktoré obsahujú zložky pochádzajúce zo zvierat, čo podčiarklo jej odhodlanie, aby jej „kolekcie boli bez krutosti a vegánske“. Jej kolekcia kúpeľňových armatúr „Royal Bath“ od princeznej Majy von Hohenzollern sa stala prvou vo svojej kategórii, ktorá získala vegánsku certifikáciu PETA.

Princezná Maja von Hohenzollern ďalej navštívila prístrešie „Zachráňte gréckeho zatúlaného“ v Grécku a podporovala kastráciu a adopciu pouličných zvierat. Okrem psov a mačiek sa útulok stará aj o somáre a zachránené kone.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *