Prípadová štúdia – LoveRaw: Podpora zoznámenia sa s lahodnou bezmliečnou čokoládou – vegconóm

Čokoládový priemysel bez mliečnych výrobkov je sektor, ktorý v posledných rokoch zaznamenal rýchly rast bez známok spomalenia. Ak sa chcete dozvedieť viac o vývojovej kategórii, spoločnosť ProVeg International vykonala hĺbkový prieskum a objavila niekoľko užitočných informácií pre podniky, ktoré chcú vyvinúť svoje vlastné vegánske čokoládové výrobky.

V nedávnom prípadová štúdiaProVeg International urobil rozhovor s rýchlo rastúcou značkou čokolády bez mliečnych výrobkov, LoveRaw. Nad všetkými citátmi vyčnieval najmä jeden.

Spoluzakladateľ LoveRaw Rimi Thapar povedal: „Znalosť tradičných čokoládových produktov je pre spotrebiteľov dôležitá pri prechode na flexitariánsku alebo rastlinnú stravu. Naším poslaním je sprístupniť lahodnú rastlinnú čokoládu všetkým, či už sú vegáni, „nevegánski vegáni“, flexitariáni alebo iní – bez kompromisov v chuti.“

vegánska čokoláda loveraw
© LoveRaw

Poďme preskúmať tento citát trochu hlbšie, aby sme pochopili, prečo sú tradičné rastlinné čokoládové výrobky také úspešné.

Čo sa týka skúšania nových potravín, takmer dve tretiny spotrebiteľov uprednostňujú produkty, ktoré sú podobné tým, ktoré už poznajú. Mnohí spotrebitelia sa zároveň snažia znížiť príjem mäsa a mliečnych výrobkov. To vytvára prirodzenú príležitosť pre rastlinné alternatívy, aby uspokojili tradičné požiadavky spotrebiteľov na chuť a textúru a zároveň splnili ich moderné preferencie pre zdravšie a udržateľnejšie potraviny.

Zaujímavé je, že 73 % rastlinných produktov nakupujú všežravci a flexitariáni, ktorých primárnou motiváciou pre nákup a konzumáciu rastlinných potravín je chuť. Pri vytváraní sortimentu rastlinných produktov je preto nevyhnutné zamerať sa na produkty, ktoré ponúkajú známu chuť a textúru.

Krémom plnená oblátka LoveRaw
© LoveRaw

Podpora známosti je niečo, čo LoveRaw urobilo veľmi dobre. Ich najobľúbenejší produkt, tyčinka M:lk Choc Cre&m Wafer, odráža klasickú obľúbenú mliečno-čokoládovú oblátku plnú lahodného orieškového krému. Podľa značky bol tento produkt katalyzátorom nedávneho nárastu rastu LoveRaw, ktorý im pomohol dosiahnuť taký rýchly rast a expanziu.

Vo svojom rozhovore pre ProVeg Thapar poznamenala: „Počujeme skvelú spätnú väzbu od našich zákazníkov. Mnohí z nich hovoria, že keď sa rozhodli viesť rastlinný životný štýl, počítali s tým, že budú musieť obetovať svoju obľúbenú čokoládu zo svojej stravy, ale s našimi vegánskymi alternatívami, ktoré majú teraz k dispozícii, to robiť nemusia!“

LoveRaw Caramelised_Biscuit_Wafer
© LoveRaw

Hlavným dôvodom váhania spotrebiteľov, pokiaľ ide o rastlinné produkty, je dojem, že nebudú chutiť tak dobre ako produkty živočíšneho pôvodu. Preto je dôležité, aby značky rastlinného pôvodu vyrábali a uvádzali na trh produkty, ktoré úspešne napodobňujú chuť a textúru ich živočíšnych náprotivkov.

„Zhovievavosť je kľúčovým predpokladom pre LoveRaw,“ povedal Thapar, „Keďže vieme, že hlavným dôvodom, prečo si spotrebitelia vyberajú naše produkty, je chuť. Poskytujeme pôžitkárstvo tým, že zabezpečujeme, aby všetky naše produkty boli vyrobené z vysokokvalitných surovín, aby zodpovedali chuti ich mliečnych náprotivkov. Chceme dať flexitariánom a „nevegánskym vegánom“ príležitosť vychutnať si ich obľúbenú čokoládu.

Ak sa chcete dozvedieť viac o sektore bezmliečnych čokolád a podpore známosti, pozrite si celú prípadovú štúdiu spoločnosti ProVeg, tu. Ak chcete rozvinúť svoju marketingovú stratégiu založenú na rastlinách s cieľom podporiť predaj, ProVeg vám môže pomôcť. Kontaktujte nás e-mailom na [email protected].


Referencie

1) Pohjolainen, P., M. Vinnari., & P. ​​Jokinen (2015): Prekážky vnímané spotrebiteľmi pri dodržiavaní rastlinnej stravy, citované podľa Szejda, K., T. Urbanovich a M. Wilks (2020) : Urýchlenie spotrebiteľského osvojenia rastlinného mäsa. Inštitút dobrej stravy. Dostupné na: Prístup 2022-10-20.

2) Projekt Smart Protein (2021): Čo spotrebitelia chcú: Prieskum o postojoch európskych spotrebiteľov k potravinám rastlinného pôvodu. Program výskumu a inovácií Horizont 2020 Európskej únie (č. 862957). Dostupné na: Prístup 2022-10-20.

3) Malek, L. & WJ Umberger (2021): Akí flexibilní sú flexitariáni? Skúmanie rozmanitosti v stravovacích návykoch, motiváciách a budúcich zámeroch. Dostupné na: Prístup 2022-10-20.

4) Technomic (2019): Správa o spotrebiteľskom trende chuti. Citované v Amick, B. (2019): Možnosť stravovania ovplyvňuje ochotu spotrebiteľov vyskúšať nové príchute. Dostupný v: Prístup 2022-10-20.

5) Lindsay Bumps citovaná vo Vegconomist (2019): Exkluzívne Ben & Jerry’s News! Dostupné na: Prístup 2022-10-20.

6) Geometry Global, citované v Brouwer, B (2017): Štúdia: Spotrebitelia pri rozhodovaní o nákupe dôverujú influencerom o 94 % viac ako priateľom alebo rodine. Stredná. Dostupný v: https://medium.com/@breebrouwer/study-consumers-trust-influencers-16-more-than-friends-or-family-when-making-shopping-decisions-1e3c7d20c98a. Prístup 2022-10-24.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *