Prípravné zápasy v Oaklande

Víťazi súťaží Roaster a Cup Tasters postúpia do regionálneho finále pred národnými majstrovstvami v apríli 2023.

OD EDDIEHO GOMEZA
ŠPECIÁLNE K ČASOPISU BARISTA

Fotografie od Eddieho Gomeza

The Speciality Coffee Expo v Portlande, Oregon, v apríli 2023 sa zdá byť ďaleko. Nový rok však prichádza až o 61 dní, takže čas na plánovanie udalosti je na dosah ruky.

Jednou z najobľúbenejších akcií expozície bola vždy Majstrovstvá USA v kávektorá korunuje víťaza v šiestich kategóriách. Súťaž pozostáva z viacerých kôl, ktoré sa konajú v priebehu niekoľkých dní počas Speciality Coffee Expo, aby sa korunovali víťazi US Barista Championship, Brewers Cup Championship, Coffee In Good Spirit Championship, Cup Tasters Championship, Roaster Championship a Latte Art Championship. .

Traja ľudia, všetci s dlhými vlasmi a v čiernom, stoja spolu na fotke pred stenou so zelenými dlaždicami v The Crown.  Sú to Oakland prelim šampióni.
Najlepší kvalifikanti v súťaži Cup Tasters v kalifornskom Oaklande sa v nedeľu predbežne zídu na skupinovú fotografiu.

Predkolá majstrovstiev USA v káve 2023 sa začali v auguste a trvajú do konca októbra. Kávoví profesionáli vystúpia do 13 veľkých miest, kde budú súťažiť v predkolách veľmi populárnych prípravných zápasov: Kailua, Havaj; Tucson, Arizona; San Francisco; Raleigh, NC; Houston; Denver; Oakland, Kalifornia; Richmond, VA; Indianapolis; Minneapolis; Essex, Vt.; a Burlington, Vt.

Súťaž v Oaklande

Kráľovská káva v Downtown Oakland sa počas prvého októbrového víkendu ukázal ako skvelý hostiteľ pre kolo prípravných zápasov v kategóriách Roaster a Cup Tasters. Podujatie sa konalo v ich ultramodernej degustačnej miestnosti a laboratóriu s príznačným názvom The Crown. V sobotu a nedeľu zavládlo vzrušenie, keď dejisko zaplnili milovníci kávy, súťažiaci a davy priaznivcov. Súťaž a následné výsledky účastníci s veľkým záujmom sledovali. Medzi súťažnými kolami sa stretávali a vychutnávali si nápoje a pečivo z ponuky kaviarne. Vo vzduchu visel aj hmatateľný pocit úľavy, že sa táto udalosť koná, keďže minulý rok bola počas pandémie prerušená.

Miestna kávová scéna

V okolitej štvrti pulzoval mestský život okolo neďalekých výškových budov a chodci si užívali slnkom zaliate prechádzky okolo jazera Merritt. Farebná štvrť tiež dala návštevníkom šancu ponoriť sa do rozvíjajúcej sa špeciálnej kávovej scény v Oaklande.

Concha naplnená ube a cappuccino v Royal Coffee v Oaklande.

Hoci to nie je také známe ako špeciálne kávové scény v iných veľkých metropolitných oblastiach v USA, centrum Oaklandu obsahuje veľkú koncentráciu kaviarní a pražiarní v pešej vzdialenosti od seba. Pre niektorých prítomných bolo ťažké nechať si ujsť príležitosť navštíviť obľúbené kávové destinácie ako napr Káva Red Bay, Highwire pražiarne kávya Spoločnosť Bicycle Coffee Company v meste na prípravné zápasy.

Na záver prebehlo temperamentné zápolenie, nadviazali sa priateľstvá a vybrali sa traja víťazi z kategórií Ochutnávači rožtekov a pohárov, ktorí postúpili do krajských súťaží. Popularita špeciálnej kávy neustále rastie a Američania sú pripravení obrátiť stránku s obmedzeniami, ktoré dominovali verejnému životu počas posledných niekoľkých rokov.

Rušná mestská scéna v Oaklande tesne pred prípravnými zápasmi.

Tešíme sa na majstrovstvá sveta v káve

Najlepší kvalifikanti z predkôl postúpia do krajského finále. Podľa Grace Freeman z Asociácia špeciálnej kávy„Predbežné súťaže US Coffee Championships sú podujatia riadené komunitou, ktoré výlučne organizuje SCA USA Chapter a výbory pre súťaže v USA spolu s dobrovoľníkmi z komunity, čo umožňuje členom komunity organizovať oficiálnu súťaž ako prístupnú platformu s nízkymi stávkami, ktorá predstaví každého nováčika do súťaží. .“ Súťažiaci na majstrovstvách USA v káve sa zužujú počas predkol a následných regionálnych finále – proces, ktorý teraz prebieha rok pred výstavou.

Národný Majstrovstvá USA v káve sa uskutoční o Speciality Coffee Expo v Portlande 21. – 23. apríla 2023. Víťazi 2023 US Barista Championship, Brewers Cup a Cup Tasters Championship budú súťažiť na Majstrovstvá sveta v káve sa bude konať na Svet kávy podujatie 22. – 24. júna 2023 v Aténach v Grécku. Súťažiť budú víťazi US Latte Art, Coffee In Good Spirits a Roaster Championships svetové majstrovstvá v dňoch 17. – 20. novembra 2023 v hod Taiwanská medzinárodná výstava kávy.

O AUTOROVI

Eddie P. Gomez (on/on) je spisovateľ na voľnej nohe so sídlom v Modeste v Kalifornii. Keď nenahrádza vyučovanie v škôlke, túla sa z mesta do mesta a zdokonaľuje umenie dobrodružstva s jedlom a kávou.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *