Prvý pohľad na kávovar Ratio Six » CoffeeGeek

Ak vám ide o to, aby ste každý deň preliali 250 ml, Ratio Six nie je varič pre vás. Nechajme to z cesty.

Ratio Six je malý dávkový pivovar. To je jeho hlavný spôsob – dodávať „dávkovú“ kávu, ako je liter alebo viac, takže šálku môže mať niekoľko ľudí – a robiť to takmer tak dobre, ako to dokážu najlepšie techniky manuálneho prelievania. Ak žijete v domácnosti s dvoma a viacerými kávičkármi a obaja požadujete kvalitnú šálku kávy, je tento kávovar určený práve vám. Ak chcete viac ako jednu veľkú šálku kávy v priebehu 1-2 hodín a nechcete obetovať (príliš veľa) kvality, toto je varič pre vás.

Ratio Six nie je bez problémov: je dosť drahý, karafa a veko by mohli byť lepšie navrhnuté a bolo by lepšie, keby bola fáza rozkvetu viac programovateľná. Ale pozitív pivovaru je tiež veľa.

Má fantasticky stabilné dodávanie teploty. Kvet funguje dobre na prípravu 800 ml alebo viac kávy. Karafa skutočne udrží kávu teplo po dlhú dobu s prijateľným znížením kvality šálky. Disperzné sito je jedno z najlepších na trhu, pre rovnomerné nasýtenie kávovej usadeniny. Predávam dokonca aj dizajn filtra s plochým dnom, pretože tento varič by ste použili na prípravu litra alebo viac kávy. A Ratio Six je veľmi jedinečne vyzerajúce „umelecké dielo“ na pult.

V našej úplnej recenzii sa ponoríme hlboko do meraní teploty, rozdielov v objeme varenia v závislosti od chuti, životnosti a trvanlivosti častí, porovnania slepých šálok s inými automatickými kávovarmi, veľa diskusií o použiteľnosti a ďalšie. Tento pivovar s certifikáciou SCA je momentálne niečo, čo odporúčame každému, kto chce vysokokvalitnú kávu pre viac ako jednu osobu v domácnosti. Za 350 dolárov to nie je lacné, ale ak si odrátate, že počas 5-ročnej záruky, berúc do úvahy veľa 100 dolárov, pivovary za 150 dolárov zlyhajú za ten čas pri každodennom používaní, tento stroj získa oveľa väčšiu hodnotu.

The Ratio Six je k dispozícii cez Amazon za 365 dolárov. (toto je pridružený odkaz; jej používaním pomáhate tejto webovej stránke)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *