Rebl Eats a Mycorena sa stali partnermi pre zvýšenie dostupnosti mäsa Alt v severnej Európe – vegkonóm

Rebl Eats z Fínska a Mycorena zo Švédska uzavreli nové partnerstvo s cieľom sprístupniť náhrady mäsa v celej severnej Európe.

V rámci nového partnerstva vývojári a šéfkuchári spoločnosti Rebl vyvinuli nové prírastky do kategórie hotových jedál: čerstvé hotové jedlá s vlajkovou loďou produktu Mycorena, trvalo udržateľnou a prírodnou ingredienciou na báze húb s názvom Promyc. Produkty uvedené na trh spoločnosťou Rebl Eats sú označené značkou Promyc a podľa spoločnosti už vyvolali veľký dopyt po exkluzívnom uvedení na trh v 15 vybraných obchodoch v Helsinkách vo Fínsku.

Uvedenie na viaceré trhy

V ďalšej fáze spolupráce budú produkty uvedené na švédsky trh, po ktorom bude nasledovať zvyšok severského regiónu a potom zvyšok Európy. Na palube sú aj prví maloobchodníci ako Carrefour, ktorý začiatkom tohto roka usporiadal svoju prvú závodnú súťaž, ktorá prilákala viac ako 250 začínajúcich podnikov z 50 krajín. Medzi desiatimi vybranými víťazmi bol Rebl Eats.

© REBL Eats

Začiatkom tohto roka spoločnosť Rebl Eats uviedla na trh rad hotových raňajkových produktov vrátane chia pudingov, ovsených vločiek a vegánskych raňajkových sendvičov. Po úspešnom spustení možností večere sa REBL zameral najprv na raňajky a teraz na obedy, aby „zodpovedal potravinovým potrebám spotrebiteľov počas celého dňa“.

Hodnota maloobchodného predaja náhrad mäsa v EÚ vzrástla za deväť rokov o neuveriteľných 121 %. V roku 2019 dosiahla hodnota predaja takmer 1,4 miliardy eur a očakáva sa, že trh bude naďalej rásť.

Fínsky REBL Eats uvádza na trh nové produkty
© REBL Eats

Zároveň došlo k silnému nárastu služieb so sebou a pohodlia. Dopyt po pohodlných produktoch za posledných niekoľko rokov neustále rástol, pričom dopyt sa zintenzívnil počas pandémie Covid 19. V posledných rokoch stúpa dopyt po takých hotových jedlách na rastlinnej báze, ktoré sú nielen pohodlné a zdravé, ale aj chutné. Dostupnosť takýchto produktov, ktoré zároveň uspokojujú dopyt po rôznych možnostiach a chuťovej rozmanitosti, je hlavným faktorom rastu globálnej kategórie hotových jedál. Očakáva sa, že globálny trh s hotovými jedlami dosiahne do roku 2026 hodnotu viac ako 213 miliárd USD, pričom najväčším trhom zostane západná Európa.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *