Roquette uvádza na trh nové organické hrachové prísady pre zdravé a udržateľné potraviny – vegkonóm

Raketasvetový líder v oblasti rastlinných ingrediencií, uvádza na trh nový rad organických hrachových ingrediencií s radom organických hrachových škrobov a izolovaných hrachových proteínov prispôsobených pre špecializovanú výživu, nemliečne alebo alternatívne mäsové kategórie.

Nový rad je súčasťou riešení spoločnosti pre zákazníkov zameraných na vývoj produktov s organickými prísadami, aby držali krok s rastúcim dopytom po zdravých a udržateľných potravinách. Začiatkom tohto roka spoločnosť uviedla na trh NUTRALYS, ďalší rad organických textúrovaných proteínov pre trhy EÚ a USA.

Jeremy Burks, senior viceprezident pre rastlinné proteíny v Roquette, povedal: „Naše tímy vytvorili tieto skvelé produkty na základe potrieb spotrebiteľov s využitím našich dlhoročných odborných znalostí v oblasti rastlinných bielkovín a hrachu. Toto uvedenie na trh, len päť mesiacov po NUTRALYS® organickom textúrovanom proteíne, odráža ambíciu Roquette urýchliť inovácie, aby udržala krok s novými spotrebiteľskými trendmi a bola aj naďalej preferovaným partnerom pre zákazníkov, ktorí zdieľajú našu vášeň pre rastlinnú kuchyňu.“

burger a v rukách drží smoothie v sklenenej nádobe na festivale pouličného jedla.  Šťastná boho žena hryzie hamburger s nápojom v letnej ulici
© Raketa

Sieť kanadských pestovateľov hrachu

Roquette tvrdí, že sa spolieha na sieť ekologických pestovateľov hrachu v celej Kanade, ktorí garantujú kvalitu ingrediencií a stabilný dodávateľský reťazec. Organický hrášok sa spracováva na bielkoviny alebo škroby v „najmodernejšom závode“, ktorý Roquette otvoril na výrobu organických ingrediencií v Portage la Prairie v Kanade, vysvetľuje spoločnosť.

„Od Ameriky po Európu, od poľa až po tanier, chceme poskytovať organické zložky dôveryhodného pôvodu a farmári sú základnou súčasťou tejto ekologickej stratégie. Vieme, z ktorej farmy pochádza náš organický hrášok, pretože sme zapojení do celého hodnotového reťazca. Táto nová rada organického hrachu je míľnikom potravinárskej revolúcie, ku ktorej sa Roquette tak zaviazala,“ dodáva Burks.

Roquette uvádza na trh svoj sortiment hrachového škrobu a hrachových proteínových prísad v Severnej Amerike, Mexiku a Európe s plánovaným zavedením na ďalšie trhy.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *