Roslin Tech zvyšuje 11 miliónov libier, chce byť popredným poskytovateľom živočíšnych bunkových línií pre kultivované mäso – vegkonóm

Škótska Roslin Technologies získala 11 miliónov libier vo finančnom kole série A, čím podporila svoje poslanie stať sa popredným poskytovateľom živočíšnych bunkových línií na použitie v pestovanom mäse. Kolo viedol investor v oblasti biologických vied Novo Holdings.

Roslin je pozoruhodný tým, že je jediným komerčným dodávateľom pluripotentných kmeňových buniek, ktoré sa môžu donekonečna samoobnovovať a rásť do mnohých typov živočíšnych tkanív. Spoločnosť už dodáva zákazníkom v Severnej Amerike, Európe, Ázii a na Strednom východe.

S pomocou financovania spoločnosť Roslin rozšíri svoje portfólio bunkových línií a ďalej vyvinie protokoly na rozšírenie svojich buniek na nákladovo konkurencieschopnú biomasu na produkciu mäsa.

Roslin Technologies
© Roslin Technologies

Urýchlenie vývoja

V lete 2021 Roslin vymenoval nového generálneho riaditeľa Ernsta van Orsouwa s cieľom začať komercializáciu svojej platformy kmeňových buniek. O päť mesiacov neskôr dostala spoločnosť od vlády Spojeného kráľovstva grant vo výške 1 milión libier na ďalší rozvoj svojho portfólia.

Potom, minulý mesiac, Roslin odhalil, že vyvinul inovatívnu novú technológiu na odstránenie variácií medzi šaržami buniek. Spoločnosť verí, že by to mohlo znížiť náklady na bunkové kultivačné médiá o 61 %.

„Sme nadšení, že môžeme privítať Novo Holdings a ďalších investorov na našej ceste k zlepšeniu potravinového systému. S investíciou a strategickou podporou môžeme urýchliť vývoj lepších buniek pre tento sektor a zamerať sa na to, aby naši zákazníci boli úspešní,“ povedal van Orsouw.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *