Rýchly ležérny reťazec Coolgreens na skúšobný motív inovatívneho rastlinného syra od FoodWorks

Zdravý pôst ležérna reťaz Coolgreens oznamuje, že testuje prelomový rastlinný syr vytvorený v Bostone Motív FoodWorks. Syr bez mliečnych výrobkov bude dostupný exkluzívne v Coolgreens’ Delray Beach na Floride od 15. novembra.

„Sme nadšení… že môžeme fanúšikom Coolgreens nahliadnuť do toho, čo považujeme za najlepší rastlinný syr, ktorý prichádza na trh“

Syr Motif’s bude ponúkaný na charakteristickom sendviči Coolgreen Avocado Crunch a šaláte Southwest, ako aj na nevegánskom sendviči Chicken Fresca. Inovácia spoločnosti Motif údajne ponúka rovnakú smotanovú chuť, ťah a roztopenie tradičného mliečneho syra.

Hoci ešte nezverejnila zložky produktu, Motif v roku 2021 odhalila, že získala exkluzívny prístup k novým potravinárskym technológiám, o ktorých uviedla, že má „potenciál transformovať“ skúsenosti spotrebiteľov s rastlinným mäsom a syrom.

Motív Foodworks
© Motif Foodworks

Pre svoj syr má Motif licenciu na prolamínovú technológiu z University of Guelph, ktorá využíva rastlinné zložky na zlepšenie textúry nemliečneho syra a umožňuje tavenie, prebublávanie a naťahovanie porovnateľné so živočíšnym syrom.

2. test produktu

„Dnešným rastlinným alternatívam mäsa a syrov chýba pôžitok spojený s jedením toho pravého. Chceme to v Motife zmeniť,“ komentoval minulý rok Stefan Baier, vedúci oddelenia Food Science spoločnosti Motif. Startup získal 345 miliónov dolárov na rozšírenie svojej špičkovej rastlinnej potravinárskej technológie.

Predtým spoločnosti Motif a Coolgreens spolupracovali na procese Motív BeefWorks™ Plant-Based Burger produkty v reštauráciách reťazca. Časovo obmedzený test sa ukázal ako populárny úspech, pričom spätná väzba od hostí údajne pomohla Motifu zlepšiť produkt pred uvedením na trh.

Motív FoodWorks Burger
©Motif FoodWorks

“Plné chuti”

„Veríme, že našim hosťom ponúkneme jedlo, ktoré im dodá energiu, budú sa cítiť lepšie a zároveň budú plné chuti,“ povedal prezident a prevádzkový riaditeľ Coolgreens Todd Madlener. „Motif zdieľa toto presvedčenie, takže sa tešíme, že s nimi môžeme opäť spolupracovať a dať fanúšikom Coolgreens možnosť nahliadnuť do toho, čo považujeme za najlepší rastlinný syr, ktorý prichádza na trh.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *