San Diego’s Holsem Coffee ponúka úplne nový pohľad na instantnú kávuDaily Coffee News od Roast Magazine

Zmesi Holsem Coffee latte.

Holsem Coffee Instant Latte sáčky. Všetky obrázky s láskavým dovolením Holsem Coffee.

Domáci North Park, pražiareň a maloobchodný predaj kávy v San Diegu Holsemská káva predstavila rozsiahly rebranding spolu s novým radom „instantných latte“ zmesí.

V jasných nových vrecúškach Holsemove zmesi na latte s jednoduchým pridaním vody spájajú pohodlie instantného s čisto prírodnými ingredienciami, ako sú mrazom sušené ovocie, prírodné korenie a javorový sirup ako jediné sladidlo. Suché zmesi sa vyrábajú v San Diegu prostredníctvom nezverejneného proprietárneho procesu.

Rad instantných latte Holsem pridáva na rýchlo sa rozvíjajúcom trhu „instantných špecialít“. Pred desiatimi rokmi mohli byť tieto dve slová nezlučiteľné, ale kategóriu špeciálnych instantných pokrmov vyvinuli spoločnosti typu business-to-business ako Rýchla kávaSudden Coffee a Voila (hoci posledné dve sú teraz mimo prevádzky).

Holsemská káva čučoriedkové latte

Nedávno sa špeciálna instantná káva alebo „instantné espresso“ objavila prostredníctvom nových značiek ako Waka Coffee, House of Word alebo Coracle Coffee, ako aj zavedených značiek tretej vlny, ako sú Blue Bottle a Intelligentsia.

Holsem medzitým prináša nový prístup do kategórie so zameraním na ďalšie doplnkové príchute a záväzok k zdravým ingredienciám.

„To bol vždy náš základ pre Holsem, oslavovať kávu a oslavovať chuť a párovať s celými ingredienciami a zdokonaliť tieto chuťové profily,“ povedala nedávno pre DCN spoluzakladateľka Holsem Muna Farhat, jedna z dvoch žien stojacich za biznisom s kávou.

Farhat a Holsem spoluzakladatelia a pražiareň Salpi Sleiman nie sú na scéne špičkovej kávy nováčikmi, keďže pred viac ako desiatimi rokmi si vybudovali pracovný vzťah ohľadom kávy.

„Prišiel som sem na návštevu [Sleiman] a ja by som sa poflakoval pri jej vozíku s kávou,“ povedal Farhat. „Len sa mi páčilo, čo robila s čerstvými ingredienciami, čerstvou mätou a čerstvým korením. Bolo to možno pred 10 rokmi. To nebolo pravidlom.”

Salpi a láska

Spoluvlastníci kávy Holsem Salpi Sleiman a Muna Farhat. Zdvorilostné foto.

Dovtedy bol Farhat vo všeobecnosti sklamaný možnosťami ochutenej kávy na trhu, ako je tekvicové korenie latte, ktoré sa zvyčajne dodáva s cukrom. V spolupráci so Sleimanom teda našla niečo zdravšie.

“Mohol som si vychutnať zábavnú chuť bez toho, aby to stálo moje telo,” povedal Farhat. “Bolo to chutnejšie, pretože ingrediencie boli čisté, také silné… Odtiaľ sme sa spojili a vytvorili Holsem.”

Obaja odvtedy prevádzkujú kamennú kaviareň a pražiareň, zatiaľ čo nová rada instantného latte predstavuje prvý veľký online podnik priamo pre spotrebiteľov. Obal pre novú linku vytvoril Projekt poistkyKalifornská firma, ktorú vytvoril renomovaný švajčiarsko-americký dizajnér Yves Behar.

„Keď sme spustili, oveľa viac sme sa zamerali na kávový prvok a serióznosť remeselného spracovania,“ povedal Farhat pre DCN. „Na našej značke môžete vidieť, že s pribúdajúcimi rokmi sme si uvedomili, ako chceme byť prístupnejší a hravejší. Cítili sme, že káva je hravá; je to naozaj zábavné. A naozaj sme chceli, aby to vyšlo a zákazníci to mohli oslavovať a baviť sa.“

Farhat povedal, že kávy pre rad Holsem latte odrážajú prebiehajúcu stratégiu spoločností v oblasti získavania vysokokvalitných vysledovateľných káv arabica s odlišnými chuťovými profilmi, ktoré sú chránené spoločnosťou Salpi v pražiarni.

Získavanie ingrediencií spoločnosti však teraz presahuje rámec kávy, čím sa zvyšuje problém udržiavania ideálnych a konzistentných chutí v šálke.

Farhat povedal: “Pri získavaní čučoriedkového javora bol obrovský rozdiel v tom, ako by čučoriedka chutila podľa toho, kde bola pestovaná.”

Holsem latté

Medzi príchute pre instantnú zmes latte patrí banánový chlieb, čučoriedkový javor, čokoládové arašidové maslo, pomarančový vanilkový struk, mäta matcha a sezónna ponuka, aktuálne tekvicové korenie. Zmes banánového chleba je napríklad vyrobená z organického ovseného mlieka, čistého javorového sirupu, lyofilizovaných banánov, instantnej kávy, kešu orieškov, škorice a 100% kokosového MCT oleja bez ďalších prísad alebo prísad.

Zákazníci si môžu kúpiť päť porcií za 14 USD alebo si môžu zvoliť ceny založené na predplatnom.

„Pre spotrebiteľov chceme, aby to bolo považované za pochúťku… aby to bola pochúťka, ale aby to bolo lepšie pre vás,“ povedala. „A v kávovom priemysle sme chceli zmeniť vnímanie ochutenej kávy zlepšením kvality ingrediencií, s ktorými sa káva spája. Je ťažké zakomponovať celé ingrediencie do kávy. Zvyčajne sa používajú esencie, oleje a umelé príchute. Naozaj to znehodnocuje kávu… Všetko môže byť vysoko kvalitné; profily je možné spárovať. Existuje spôsob, ako to urobiť, ktorý kávu neznehodnotí.“


Kaviareň Holsem sa nachádza na adrese 2911 University Avenue v San Diegu. Tu povedzte redaktorom DCN o svojej novej kaviarni alebo pražiarni.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *