Sanuk prináša 100% rastlinnú uhlíkovo neutrálnu kolekciu

Netradičná značka obuvi, Sanuk, uviedla na trh svoju najnovšiu novinku v ekologickom dizajne tzv Veg Out.

Veg Out je rad obuvi na 100% rastlinnej báze, ktorý pozostáva len zo siedmich zložiek – je tiež recyklovaný a používa iba prírodné materiály. V kolekcii sú zahrnuté dva štýly „Sidewalk Surfer“, ktoré sú vyrobené zo zvršku zo zmesi konopnej bavlny, juty pre stielky a podošvy z korku alebo prírodnej gumy. Ako pohodlne znejú?! A prirodzený vzhľad pochádza z nefarbených vlákien, čo bolo zámerné rozhodnutie tímu s cieľom ešte viac znížiť dopad na životné prostredie – zachováva si tiež charakteristický štýl Sanuk, ktorý mnohí jeho fanúšikovia milujú.

Sanuk bol predtým známy tým, že posúva hranice tvorby trvalo udržateľnej obuvi a dokonca mal kolekciu SustainaSole „reinkarnovanú na odpadky“ a tím použil cukrovú trstinu vo svojej kolekcii Cozy Vibes – čo dokazuje, že život založený na rastlinách nie je len o diétu a že je dôležité podporovať vaše udržateľné postupy v iných častiach vášho života.

Emisie uhlíka

Okrem použitia materiálov na rastlinnej báze namiesto syntetických prísad, Sanuk posúva kolekciu Veg Out o krok ďalej meraním emisií uhlíka spojených s materiálmi produktu. Materiály použité v kolekcii majú nízky dopad a zakúpená značka kompenzuje malé zostávajúce množstvo uhlíkových emisií, vďaka čomu sú materiály kolekcie 100% uhlíkovo neutrálne.

„Táto kolekcia bola navrhnutá tak, aby zámerne posunula hranice budovania trvalo udržateľných produktov výlučne použitím rastlinných materiálov, čo sa v obuvi robí len zriedka,“ povedal. Katie PruittováSanuk produktový riaditeľ. „Výskum a vývoj v materiálnom priestore si od nás vyžiadali prehodnotenie výroby prostredníctvom novej šošovky a sme hrdí na to, že môžeme predstaviť tento rad ako výsledok. Kto je teraz pripravený na vegetariánstvo?

Nie veľa značiek topánok vám môže ponúknuť zoznam zložiek…ale tu je pre kolekciu Veg Out!

  • Zodpovedne získavaná bavlna
  • Konope
  • Juta
  • TENCEL™ Lyocell (stromy)
  • Prírodná guma
  • Cork
  • Recyklovaný PLA (na báze kukurice)

Kolekcia Veg Out, ktorá je teraz k dispozícii, sa predáva za 70 dolárov – pozrite sa na ňu Webová stránka Sanuk a uvidíte, ktorý štýl sa vám najviac páči.

Keď už hovoríme o topánkach…pozrite si tento článok o vegánskych bežeckých topánkach, ktorý sme publikovali pred chvíľou.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *