Scotland’s SHORE zvyšuje šesť čísel za občerstvenie na báze morských rias a bujóny Ramen – vegconóm

Škótsky producent morských rias New Wave Foods vyzbieral od svojich najväčších akcionárov šesťcifernú sumu. Financie budú použité na zvýšenie výroby a rozšírenie spoločnosti SHORE sortiment produktov na báze morských rias.

SHORE začne predstavením dvoch nových ramen vývarov vyrobených z morských rias. Predávajú sa pripravené na ohrev v príchutiach Miso a Chilli, vývary sú vraj kvalitnejšie ako práškové alebo koncentrované odrody. Spustia sa koncom tohto mesiaca prostredníctvom Amazonu a niektorých nezávislých obchodov.

New Wave tiež použije časť nových financií na zvýšenie produkcie škótskych morských rias, a to aj na farme spoločnosti v Oban.

© New Wave Foods/SHORE

Chipsy z morských rias

Spoločnosť SHORE pôvodne predstavila svoje čipsy z superzrnných morských rias asi pred rokom. V súčasnosti je k dispozícii v príchutiach Lightly Salted, Asian Peking a Sweet Sriracha, štvrtá odroda – Smoky BBQ – je uvedená na trh neskôr v mesiaci.

„Teší nás, ako dobre sa darí našim čipsom SHORE na trhu s občerstvením, ktorý je pre vás výhodnejší“

Čipsy SHORE sú už v niektorých regionálnych supermarketoch najpredávanejšími snackmi bez zemiakových vrecúšok a nedávno sa dostali na zoznamy v Morrisons, Holland & Barrett a Booths. Po aktualizácii ich receptúry sú teraz čipy plne v súlade s HFSS. Nedávno tiež vyhrali kategóriu „Best Food: Retail“ na Highlands and Islands Food & Drinks Awards 2022.

© New Wave Foods/SHORE

Priemysel morských rias

Historicky sa morské riasy konzumujú prevažne v Ázii a inde vo svete sú čoraz populárnejšie, čiastočne kvôli ich udržateľnosti – na ich výrobu nie je potrebná žiadna pôda, sladká voda ani hnojivo. Správa zo začiatku tohto roka zistila, že suma investovaná do tohto odvetvia vzrástla v roku 2021 o 36 % na 168 miliónov USD, zatiaľ čo počet nových začínajúcich s morskými riasami vzrástol o 50 %. Očakáva sa, že trh s globálnymi proteínmi z rias – kategória, ktorá zahŕňa proteín z morských rias – bude mať do roku 2026 hodnotu 1,1 miliardy dolárov.

„Teší nás, ako dobre sa darí našim čipsom SHORE na trhu s občerstvením, ktorý je pre vás výhodnejší,“ povedal spoločný výkonný riaditeľ SHORE Keith Paterson. „Vidíme významnú príležitosť zopakovať to, čo značka dosiahla v Škótsku v celom Spojenom kráľovstve, s občerstvením v súlade s HFSS, ktoré skutočne chutí skvele a má preukázanú vedúcu mieru predaja. Sme tiež nadšení, že uvádzame na trh nový lahodný rad ramen na rastlinnej báze, inšpirovaný našimi vlastnými ručne zbieranými morskými riasami.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *