Sempera Organics uvádza na trh Mamu – „prvý svojho druhu“ proteín vyrobený z 3 druhov húb

Sempera Organics oznamuje uvedenie Mamu, nového proteínu v strede taniera, ktorý má poskytnúť vysoko všestranný, výživný a udržateľný zdroj bielkovín. Mamu, ktorá je opísaná ako „prvá svojho druhu“, je vyrobená z troch druhov húb a cíceru, pričom sa využívajú celé huby aj korene mycélia.

“Mamu má potenciál vytvoriť novú kategóriu potravín, ktoré môžu zásadne zmeniť vnímanie spotrebiteľov a prijatie alternatív k živočíšnym bielkovinám.”

Vytvorené patentovanou technológiou Mamu obsahuje iba šesť ingrediencií: tri druhy húb (shiitake, hliva kráľovská, biely gombík), cícer, olej a vodu. Na rozdiel od mnohých výrobcov mäsa z húb, Mamu používa mycélium (štruktúru koreňa) aj viditeľnú plodnicu huby.

Proteín bez geneticky modifikovaných organizmov s vysokým obsahom vlákniny je navrhnutý tak, aby sa dal nekonečne prispôsobovať širokej škále aplikácií pri varení, vrátane dusenia, grilovania, vyprážania, pečenia, pošírovania, grilovania a opekania.

Mamkina miska na rezance
©Kelly Pullieo

“Šťavnaté a chutné”

„Mamu si zachováva vlhkosť počas celého procesu varenia, výsledkom čoho je šťavnatý a chutný zážitok,“ hovorí šéfkuchár a hlavný kuchár Mamu Srijith Gopinathan. “Dobre zmrazuje, rozmrazuje a varí sa rýchlo, ľahko absorbuje chuť a zakaždým poskytuje chutné hotové jedlo.”

Vďaka hubovému základu je Mamu prirodzene nabitý príchuťou umami a Sempera hovorí, že mycélium fermentuje cícer, aby bol biologicky dostupnejší a zároveň eliminoval lektíny. Mamu sa v súčasnosti ponúka v mletej textúre a teraz ho nájdete vo vybraných kalifornských reštauráciách vrátane Ettan v Palo Alto.

Mamu Vegan Proteín
©Kelly Pullieo

Odborníci na huby

Mamu vytvoril Semperov tím odborníkov na huby a šéfkuchár Srijith Gopinathan ocenený michelinskou hviezdou. Spoločnosť pôvodne začínala ako dodávateľ funkčných ingrediencií pre doplnky stravy, potraviny a nápoje pomocou technológie „funguje ako platforma“.

Začiatkom roku 2022 bola pozvaná, aby sa pripojila k potravinovému inkubátoru MISTA v San Franciscu, aby pomohla vyriešiť budúcnosť udržateľných potravín.

„Spustenie Mamu od spoločnosti Sempera Organics je dôležitým míľnikom pre potravinársky priemysel,“ povedal Scott May, vedúci MISTA. “Mamu má potenciál vytvoriť novú kategóriu potravín, ktoré môžu zásadne zmeniť vnímanie spotrebiteľov a prijatie alternatív k tradičným živočíšnym bielkovinám.”

Tvorcovia Mamu
©Kelly Pullieo

Riešenie „bez kompromisov“.

„Pri vytváraní Mamu sme si mysleli – nebolo by skvelé mať chutný zdroj jedla vyrobený z húb v čo najmenšom počte krokov, ktorý by bol čistý, bez chemikálií a chutil vynikajúco?“ povedal zakladateľ a generálny riaditeľ Mamu Nirmal Nair . „Tak sme sa rozhodli urobiť práve to. Ľudia sú otvorení jesť menej mäsa, ale nechcú sa vzdať radosti z jedenia svojich obľúbených chutných jedál. Mamu je riešenie bez kompromisov.”

„Mamina cesta sa práve začala,“ povedal šéfkuchár Srijith Gopinathan. “Aktívne hľadáme spätnú väzbu od šéfkuchárov a reštaurátorov, aby sme vylepšili ingredienciu a urobili ju skutočne pôsobivou.”

Mamu v súčasnosti doručuje priamo prevádzkovateľom stravovacích služieb a reštaurácií v oblasti San Francisco Bay. Pre viac informácií navštívte eatmamu.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *