Škótska spoločnosť Roslin Technologies odhaľuje prelomovú technológiu, plánuje vypestovať Haggis – vegkonóm

Roslin Technologies urobila prelom v rozšírení produkcie pestovaného bravčového mäsa. Generálny riaditeľ Roslin tiež oznámil osobnú ambíciu vyvinúť kultivované haggis do Burns Night budúci rok.

V spolupráci s Univerzitou v Edinburghu a Inovačným centrom pre priemyselnú biotechnológiu našla Roslin novú metódu, ktorá odstraňuje odchýlky medzi jednotlivými šaržami pri vytváraní buniek. Metóda, ktorá by sa mohla použiť v priemyselnom meradle, by mala znížiť náklady na bunkové kultivačné médiá o 61 %. Insider.

Pluripotentné kmeňové bunky

Roslin produkuje pluripotentné kmeňové bunky, ktoré možno použiť na pestovanie rôznych druhov živočíšnych tkanív. Spoločnosť je v súčasnosti jediným komerčným poskytovateľom týchto buniek a dodáva ich výrobcom pestovaného mäsa na celom svete.

Pestované bravčové mäso nie je jediným zameraním spoločnosti Roslin; túto jar spoločnosť oznámila, že v spolupráci s Agronomics spúšťa kultivovaný podnik v oblasti krmív pre domáce zvieratá s názvom Good Dog Food.

Roslin - Ernst van Orsouw
© Roslin Technologies – Ernst van Orsouw

Škálovanie podľa priemyselných štandardov

Roslin Technologies, ktorá pochádza z University of Edinburgh, je známa tým, že je pridružená k Roslinskému inštitútu, ktorý v roku 1996 skvele odhalil ovcu Dolly, prvé klonované zviera na svete. O spoločnosti sa teraz hovorí, že je jedným z popredných agropodnikov v Spojenom kráľovstve. perspektívy rastu.

V júni 2021 Roslin najala nového generálneho riaditeľa Ernsta van Orsouwa, keď sa pripravovala na komercializáciu svojej platformy živočíšnych kmeňových buniek. Ku koncu roka dostala Roslin od vlády Spojeného kráľovstva grant vo výške 1 milión libier na urýchlenie tohto procesu.

„Dôkaz konceptu ukázal, že je možné znížiť náklady, znížiť variácie medzi jednotlivými šaržami a teraz v spolupráci s pestovateľmi pestovaného mäsa môžeme výsledky posunúť ďalej do väčších bioreaktorov a začať proces škálovania na priemyselné štandardy,“ povedala Dr. Karen Fairlie-Clarke, manažérka pre inovácie a zapojenie spoločnosti Roslin Technologies. “Aj keď je ešte čo robiť, aby sme dosiahli paritu s ekonomikou živočíšnych produktov, podnikáme kroky, aby sme sa tam dostali tým, že riešime výrobné výzvy, ktorým čelí sektor pestovaného mäsa.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *