Sľub hovorí, že otvoril najväčšie zariadenie na pestovanie mäsa na južnej pologuli – vegkonóm

Sľub oznamuje, že oficiálne otvorila svoju továreň 1 za prítomnosti pokladníka Nového Južného Walesu a ministra energetiky Matta Keana. Austrálsky startup na pestovanie mäsa uvádza, že ide o najväčšie pestovateľské zariadenie v Austrálii aj na celej južnej pologuli.

„Ide o oveľa viac než len o alternatívu k živočíšnej výrobe; ide o kategóriu produktov, ktorá je úplne iná a lepšia ako to, čo dokážu vyprodukovať zvieratá.“

Vow tvrdí, že továreň 1 dokáže vyprodukovať 30 ton mäsa ročne a to z nej robí najväčšiu svojho druhu na celej pologuli. Spoločnosť tiež oznamuje, že jej Factory 2 so schopnosťou vyrobiť 100-násobok tohto rozsahuje už vo vývoji.

Pestované prepelice?

Nachádza sa v Alexandrii, Sydney; Továreň 1 už vyrobila úspešné série pestovaného mäsa. Spoločnosť hovorí, že jej prvý produkt bude čoskoro odhalený svetu, čo bolo nahlásené ako produkt z prepelíc, ​​v súlade so zameraním spoločnosti Vow na nezvyčajné a nové druhy mäsa.

vypestované mäso v Austrálii vynálezcovia pri sľube
© Sľub

Spoluzakladateľ spoločnosti Vow, Tim Noakesmith, uviedol: „Tím vyvinul mimoriadne lahodný prvý produkt a teraz máme schopnosť vyrábať ho vo veľkom. Nemôžeme byť viac nadšení, že to o mesiac oznámime svetu.“

Pestovanie neobvyklého mäsa

Spoločnosť Vow bola založená v apríli 2019 a v tom istom roku predstavila prvé kultivované klokanie mäso na svete, čím sa stala prvou spoločnosťou, ktorá pestuje mäso z buniek nedomestikovaných zvierat.

Minulý rok spoločnosť Vow zabezpečila 6 miliónov dolárov v semennom kole na ďalší výskum, vývoj a vytvorenie nekonvenčného pestovaného mäsa z nezvyčajných druhov, ako sú klokan a alpaka. Knižnica genetických materiálov spoločnosti údajne obsahuje 22 rôznych druhov zvierat.

Posuvník na kozí cheeseburger od značky Vow
Posuvník na kozí cheeseburger ©Vow

Nové zariadenie bude hostiť oddelenie výskumu a vývoja spoločnosti Vow a bude zabezpečovať komerčnú výrobu. V posledných mesiacoch sa tím Vow zdvojnásobil na viac ako 60 ľudí a spoločnosť očakáva, že bude pokračovať v raste po otvorení Factory 2 v roku 2024. V máji tohto roku predložila spoločnosť Vow svoj prvý produkt na regulačné schválenie produktu, ktorý spoločnosť očakáva. koncom tohto roka slúžiť v špičkovej reštaurácii v Singapure.

George Peppou, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ, povedal: „Ide o oveľa viac než len o alternatívu k poľnohospodárstvu; ide o kategóriu produktov, ktorá je úplne iná a lepšia ako to, čo dokážu vyprodukovať zvieratá.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *