Sophie’s BioNutrients vyvíja chlorellovú zmrzlinu s väčším množstvom železa a B12 ako kravské mlieko

Sophie’s BioNutrientsB2B potravinárska technologická spoločnosť, spolupracovala s Dánsky technologický inštitút (DTI) na výrobu svojej prvej zmrzliny na báze chlorelly. Vyrobené so Sophie’s Bezmliečny proteínový koncentrát Chlorella, nová vegánska zmrzlina sa môže pochváliť kompletným nutričným panelom s vyšším obsahom B12 a železa ako väčšina mliečnych a rastlinných alternatív.

“Dnes sme ukázali ďalší aspekt neobmedzených možností, ktoré táto superpotravina môže ponúknuť”

Sophie’s Chlorella Protein má neutrálny odtieň mikroriasy múka prirodzene pestovaná z Chlorella vulgaris. Spoločnosť uvádza Chlorella vulgaris kmene, ktoré používa, sú schválené ako zložky potravín v USA GRAS a Európsky úrad pre bezpečnosť potravín (EFSA).

Viac živín

Na vytvorení zmrzliny tím v Sophie’s spolupracoval s technickými odborníkmi DTI, aby vykonali počiatočný skríning potenciálu ingrediencií a potom ich skombinovali s funkčnými ingredienciami, ktoré napodobňovali prirodzenú textúru zmrzliny. Z hotového produktu možno vyrobiť niekoľko obľúbených príchutí zmrzliny.

Podľa Sophie’s má 1 oz porcia zmrzliny z chlorelly potenciál poskytnúť dvojnásobok odporúčaného denného príjmu vitamínu B12. Chlorella je tiež dobrým zdrojom železa – živiny, ktorá v kravskom mlieku chýba. Okrem toho sa chlorella pestuje udržateľným spôsobom a zbiera sa do troch dní v chránenom prostredí, pričom nesie oveľa nižšiu uhlíkovú stopu ako chov dojníc.

Proteínová múka z mikrorias
Proteínový koncentrát z mikrorias ©Sophie’s BioNutrients

Všestranný zdroj

„Mikroriasy sú jedným z najbohatších a najuniverzálnejších zdrojov na planéte,“ povedal Eugene WangSpoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Sophie’s BioNutrients. „Dnes sme ukázali ďalší aspekt neobmedzených možností, ktoré táto superpotravina môže ponúknuť – mliečnu a bezlaktózovú alternatívu zmrzliny, ktorá vďaka mikroriasam ponúka vyšší obsah živín ako väčšina dostupných bezmliečnych alternatív. Sme neuveriteľne nadšení z tohto vývoja v oblasti bezalergénových potravín a z perspektívy inkluzívnejšieho stravovania.“

Sophie’s so sídlom v Singapure sa špecializuje na inovácie v oblasti mikrorias – medzi jej predchádzajúce objavy patrí prvé mlieko na svete na báze rias a čedar.

riasy/mikroriasy
©[email protected]

Túžba preskúmať

„Mikroriasy sú určite súčasťou budúcnosti,“ povedala Anne Louise Dannesboe Nielsen, riaditeľka potravinárskej technológie v Dánskom technologickom inštitúte. „Je to udržateľná zložka s veľkým potenciálom v rôznych potravinárskych aplikáciách. V DTI čoraz viac zaznamenávame záujem o mikroriasy a túžime pomôcť rásť, pochopiť a preskúmať ich potenciál.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *