Spero uvádza na trh slnečnicové syry v predajniach Kroger a Fresh Market

Značka na rastlinnej báze Dúfam oznamuje, že uvádza na trh niekoľko svojich syrových výrobkov Háčiky obchody po celých USA, ako aj regionálne Fresh Market miest.

“Robíme niečo radikálne, čo ešte nikto neskúsil”

Začiatkom novembra Spero predstaví svoj Sunflower Cream Cheese na niekoľkých trhoch vlastnených spoločnosťou Kroger, vrátane Ralph’s Grocery, King Soopers, QFC a Fred Meyer. Značka ponúkne dve príchute svojho smotanového syra zo slnečnicových semien: The Original a The Herb.

Spoločnosť tiež vstupuje do predajní Fresh Market na Floride, v Georgii, Virgínii, Severnej Karolíne a Arkansase. Uvoľňuje tri produkty vrátane The Original, The Herb a The Goat – rastlinnej alternatívy kozieho syra.

Lacnejšie ako mliečne výrobky

Spoločnosť Spero, založená v roku 2016, si kladie za cieľ vyrobiť rastlinné mliečne výrobky lacnejšie ako tradičné mliečne výrobky pomocou škálovateľných a účinných prísad, ako sú slnečnicové semienka. Spoločnosť tvrdí, že bežné rastlinné mliečne zložky, ako sú mandle, kešu oriešky a sója, nemôžu priamo konkurovať mliečnym výrobkom z dôvodu vyšších výrobných a mzdových nákladov. Naopak, semená stoja asi sedem až osemkrát menej ako orechy a môžu rásť 50-70-krát rýchlejšie.

Dúfam
© Dúfam

Sortiment spoločnosti zahŕňa ďalšie smotanové syry v príchutiach Cheddar, Údený, Tekvica a Jahoda, ako aj tekutú alternatívu vajec zo semienok pepita. V septembri najnovšia inovácia spoločnosti Spero, Smoked ‘Salmon’ Cream Cheese, získala cenu NEXTY za najlepšiu novú alternatívu mäsa alebo mlieka na výstave Expo East 2022 vo Philadelphii.

Produkty značky sú v súčasnosti dostupné u maloobchodníkov po celých USA, vrátane Whole Foods, Fresh Thyme, Gelson’s a Erewhon Markets.

Vegánsky lososový krémový syr
© Dúfam

Hrdý na ingrediencie

„Robíme niečo radikálne, čo ešte nikto neskúšal,“ hovorí Phaedra Randolph, zakladateľka a generálna riaditeľka spoločnosti Spero. “Ľudia vyskúšali rastlinné mliečne výrobky, ale nikto sa nepokúsil znížiť ceny rastlinných mliečnych výrobkov na rovnaké ceny alebo dokonca lacnejšie ako živočíšne mlieka.” Pokračovala: „Sme tak hrdí na náš jednoduchý zoznam zložiek, nabitý probiotikami a slnečnicovými semienkami bohatými na živiny. Spotrebitelia by nemali obetovať chuť, keď si vyberajú zdravšie potraviny.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *