Spoločnosť Very Good Food Company zvažuje fúziu alebo akvizíciu uprostred pretrvávajúcich problémov

Kanady The Very Good Food Company (NASDAQ: VGFC) (TSXV: VEĽMI.V) nedávno oznámila strategickú revíziu na vyhodnotenie potenciálnych alternatív maximalizácie hodnoty pre akcionárov, vrátane akvizície alebo fúzie s partnerom v odvetví.

Nedá sa zaručiť, že proces strategického preskúmania povedie k akejkoľvek strategickej alternatíve.

Táto správa nasleduje po mesiacoch finančnej neistoty spoločnosti, ktorá v apríli zaznamenala odchod generálneho riaditeľa Mitchella Scotta a spoluzakladateľa Jamesa Davisona. Toto otrasenie viedlo k množstvu významných zmien, vrátane dočasnej inštalácie riaditeľa Nestle Matta Halla na post dočasného generálneho riaditeľa, ktorý pomohol stabilizovať finančne problémovú spoločnosť.

V júni spoločnosť Very Good oznámila, že získala 6,5 ​​milióna dolárov v dohode o súkromnom umiestnení a čoskoro potom Vice President of Operations Parimal Rana bol vymenovaný za nástupcu Halla ako nového generálneho riaditeľa. V auguste však spoločnosť varovala, že ešte potrebuje získať dodatočný kapitál na pokrytie svojich priebežných finančných záväzkov.

Veľmi dobrá nákupná taška Butchers
©Veľmi dobrí mäsiari

Vytváranie ziskov

Keďže teraz uvažuje o fúzii alebo akvizícii, spoločnosť uviedla, že sa bude aj naďalej zameriavať na úspešnú implementáciu svojho „trojstranného“ prístupu k stabilizácii, správnej veľkosti a optimalizácii operácií.

V septembri značka pokračovala v raste v maloobchode a stravovaní. Nedávno spoločnosť Very Good uviedla, že zabezpečila výrazne väčšiu distribúciu u dvoch najväčších poskytovateľov stravovacích služieb v Severnej Amerike, ktorých však nemenovala. Očakáva sa, že nové partnerstvo zvýši dostupnosť mäsa a syrov na rastlinnej báze Very Good v reštauráciách, hoteloch, zdravotníckych a vzdelávacích zariadeniach v celej Kanade.

Okrem toho, sedem najpredávanejších produktov značky je teraz na predaj online vo veľkom veľkoobchodnom reťazci, ktorý je len pre členov, ktorého meno tiež nezverejnila. Podľa Very Good je toto usporiadanie v súlade s jej najvyššou stratégiou škálovania stravovacích a veľkoobchodných kanálov.

“Žiadny rozvrh”

Veľmi Good, keď hovoril o možnosti predaja, povedal:Nedá sa zaručiť, že proces strategického preskúmania vyústi do nejakej strategickej alternatívy, ani žiadne uistenie o jeho výsledku alebo načasovaní.“ Pokračovala: „Very Good nestanovila časový harmonogram na dokončenie procesu preskúmania a nemá v úmysle zverejniť vývoj súvisiaci s týmto procesom, pokiaľ a kým neuzavrie v súvislosti s tým definitívnu dohodu alebo inak neurčí, že ďalšie zverejnenie je vhodné alebo požadovaný.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *