Správa o trhu s rastlinnými potravinami v Európe 2022: Uvedenie produktov na trh výrobcami rastlinných potravín a alternatívnych proteínov predstavuje príležitosti – vegconóm

DUBLIN–(BUSINESS WIRE)–The „Európsky trh s rastlinnými potravinami podľa typu, zdroja, distribučného kanála – predpoveď do roku 2029“ správa bola pridaná do ResearchAndMarkets.com ponuka.

Očakáva sa, že európsky trh s rastlinnými potravinami do roku 2029 dosiahne 16,70 miliárd USD, pričom počas prognózovaného obdobia rokov 2022 až 2029 porastie o CAGR 10,1 %.

Tento trh je poháňaný rastúcim vegetariánstvom, klesajúcou spotrebou mäsa, rastúcou preferenciou rastlinnej stravy a rastúcimi investíciami rizikového kapitálu do živočíšnych alternatív. Očakáva sa však, že porovnateľne vyššie cenové rozpätie rastlinných potravinových produktov a výrazná preferencia produktov živočíšneho pôvodu budú do určitej miery brániť rastu tohto trhu.

Európsky trh s rastlinnými potravinami je rozdelený najmä podľa typu [dairy alternatives (milk, cheese, yogurt, butter, ice cream, creamer, and others), meat substitutes (tofu, TVP, burger patties, tempeh, hot dogs and sausages, seitan, meatballs, ground meat, nuggets, crumbles, shreds, and others), meals, baked goods, confectionery, RTD beverages, egg substitutes, seafood substitutes, and others)]zdroj (sója, mandle, pšenica, hrach, ryža a iné), distribučný kanál [B2B and B2C (modern groceries, convenience store, specialty store, online retail, and others)]a krajinu (Nemecko, Spojené kráľovstvo, Španielsko, Taliansko, Francúzsko, Holandsko, Belgicko, Rakúsko, Poľsko, Portugalsko a RoE).

Na základe typu sa očakáva, že segment mliečnych alternatív bude mať v roku 2022 najväčší podiel na trhu rastlinných potravín v Európe. Veľký podiel tohto segmentu sa pripisuje najmä zvýšenému dopytu po mliečnych alternatívach zo strany populácie s intoleranciou laktózy. Kvôli problémom, ako je intolerancia laktózy a alergia na mlieko vyplývajúce z konzumácie kravského mlieka, sa v Európe zvýšil dopyt po alternatívnom rastlinnom mlieku. Očakáva sa však, že segment náhrady morských plodov bude počas prognózovaného obdobia rásť na najvyššej CAGR.

Na základe zdroja sa očakáva, že segment sóje bude tvoriť najväčší podiel na trhu rastlinných potravín v Európe v roku 2022. Dominantné postavenie tohto segmentu sa pripisuje najmä rastúcemu dopytu po sójových prísadách z dôvodu ich ľahkej dostupnosti, vysokej kvalitu, nákladovú efektívnosť, širšie oblasti použitia a vyššiu akceptáciu potravinárskych výrobkov na báze sóje spotrebiteľmi. Očakáva sa však, že segment hrachu počas prognózovaného obdobia porastie pri najvyššej CAGR.

Na základe distribučného kanála sa odhaduje, že segment B2C bude mať v roku 2022 najväčší podiel na trhu s rastlinnými potravinami v Európe. Veľký podiel na tomto trhu sa pripisuje najmä väčšiemu priestoru na regáloch pre rastlinné produkty v moderných potravinách, zvýšený maloobchodný predaj rastlinných potravín v supermarketoch a hypermarketoch, rastúca preferencia nakupovania u kamenných obchodníkov s potravinami kvôli ľahkému prístupu a dostupnosti a rastúca akceptácia vegánskych a vegetariánskych potravín spotrebiteľmi. Očakáva sa, že tento segment bude počas prognózovaného obdobia rásť na najvyššej CAGR.

Podľa jednotlivých krajín sa očakáva, že Nemecko bude mať v roku 2022 najväčší podiel na trhu s rastlinnými potravinami v Európe. Tento rast možno pripísať rastúcej vegetariánskej populácii, zvýšenému povedomiu spotrebiteľov, rastúcemu záujmu o dobré životné podmienky zvierat a nárastu vegánskych a vegetariánske reštaurácie. Vegánstvo v Nemecku sa stáva populárnym trendom. Počet vegánov sa zdvojnásobil z 1,3 milióna v roku 2016 na 2,6 milióna v roku 2020. Takmer 75 % nemeckých domácností by chcelo vidieť väčšiu škálu vegetariánskych produktov v supermarketoch. Menej ako dve tretiny nakupujú takéto produkty zámerne.

Dynamika trhu

Vodiči

 • Zvyšujúci sa výskyt intolerancie živočíšnych bielkovín
 • Rastúca popularita vegánskej a vegetariánskej stravy
 • Zvýšenie rizikových investícií do spoločností ponúkajúcich rastlinné potraviny
 • Inovácie v potravinárskych technológiách

Obmedzenia

 • Vyššie ceny rastlinných potravín
 • Významná preferencia produktov na báze zvierat

Príležitosti

 • Uvedenie produktov na trh výrobcami rastlinných potravín a bielkovinových alternatív

Kľúčové témy:

1. Úvod

2. Metodológia výskumu

3. Zhrnutie

4. Štatistiky trhu

5. Vplyv COVID-19 na európsky trh s rastlinnými potravinami

6. Európsky trh s rastlinnými potravinami podľa typu

7. Európsky trh s rastlinnými potravinami podľa zdroja

8. Európsky trh s rastlinnými potravinami podľa distribučného kanála

9. Európsky trh s rastlinnými potravinami podľa geografie

10. Konkurenčná krajina

11. Profily spoločnosti (prehľad podnikania, finančný prehľad, produktové portfólio, strategický vývoj)

12. Dodatok

Uvedené spoločnosti

 • Beyond Meat Inc. (USA)
 • Danone SA (Francúzsko)
 • Amy’s Kitchen Inc. (USA)
 • The Hain Celestial Group Inc. (USA)
 • Daiya Foods Inc. (Kanada)
 • Marlow Foods Ltd. (Spojené kráľovstvo)
 • Taifun -Tofu GmbH (Nemecko)
 • Vbite Food Ltd (Spojené kráľovstvo)
 • Plamil Foods Ltd (Spojené kráľovstvo)
 • Plant & Bean Ltd (Spojené kráľovstvo)
 • Unilever PLC (UK)
 • Berief Food GmbH (Nemecko)
 • Nestlé SA (Švajčiarsko)
 • The Meatless Farm (Spojené kráľovstvo)
 • Veganz Group AG (Nemecko).

Viac informácií o tejto správe nájdete na stránke

Kontakty

ResearchAndMarkets.com

Laura Wood, hlavná tlačová manažérka

[email protected]
Pre EST úradné hodiny volajte 1-917-300-0470

Pre USA/CAN zavolajte na bezplatné číslo 1-800-526-8630

Pre úradné hodiny GMT volajte +353-1-416-8900

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *