Správa SCA o uhlíkoch a káve vyzýva na zníženie emisií skleníkových plynov Denné správy o káve od časopisu Roast Magazine

Káva a uhlík

Svetoví lídri sa tento týždeň stretli v Egypte Klimatická konferencia COP27na Asociácia špeciálnej kávy prináša na svetlo svoju nedávnu správu, v ktorej uvádza, čo môžu organizácie zaoberajúce sa kávou urobiť, aby vyriešili svoju uhlíkovú stopu.

Volaný „Káva a uhlík: Pokrok v znižovaní emisií skleníkových plynov a stratégie naprieč hodnotovým reťazcom,“ 47-stranová správa podčiarkuje potrebu, aby sa kávový priemysel prispôsobil otepľujúcej sa klíme, ktorá ohrozuje životaschopnosť výroby kávy, najmä keď celosvetový dopyt po káve stúpa.

Hoci dokument poukazuje na bezprostredné existenčné hrozby pre kávový sektor, poukazuje aj na existujúce a vznikajúce nástroje a stratégie, ktoré využívajú súčasné kávové organizácie a mimovládne organizácie, ktoré môžu viesť k pozitívnym výsledkom.

káva emisie skleníkových plynov

Dokument vyrástol zo spoločného výskumného projektu vedeného rozvojovou agentúrou The Chain Collaborative v partnerstve s SCA a environmentálny vedecký program na kalifornskej Whittier College. Nora Burkey z Chain Collaborative a Dr. Cinzia Fissore z Whittier sú uvedené ako vedúce výskumné práce správy.

Správa sleduje množstvo teoretických výskumov, prieskumov a rozhovorov s aktérmi súvisiacimi s kávou, s veľkým zastúpením z odvetvia praženia kávy. Ako je uvedené v časti „Obmedzenia“, dokument nezahŕňa priamo hlasy pestovateľov kávy.

Jedným z najčastejších refrénov správy je však potreba ďalšieho zdieľania informácií v rámci kávového priemyslu o stratégiách znižovania emisií skleníkových plynov. Správa tiež identifikuje rozsiahle vedomostné medzery, ktoré môžu kávovému priemyslu brániť v maximalizácii jeho kolektívnych pozitívnych vplyvov.

„Aj keď sa vynakladá veľké množstvo práce a investícií na obmedzenie emisií skleníkových plynov, kávový priemysel len začína chápať svoju schopnosť zmierniť klimatické zmeny prostredníctvom úsilia založeného na uhlíku, a to na trhu s uhlíkom aj mimo neho,“ uvádza sa v správe. štátov. “Skutočnosť, že medzery stále pretrvávajú, neznižuje dôležitosť súčasného úsilia, ani predbežné zistenia v tejto správe.”


Má vaša firma s kávou novinky, o ktoré sa môžete podeliť? Dajte vedieť redaktorom DCN tu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *