Squeaky Bean dosahuje hodnotu 10 miliónov £, stáva sa siedmou najväčšou značkou kategórie – vegconóm

Britská značka alternatív chladeného mäsa Squeaky Bean oslavuje po náraste o 24,5 % na hodnotu 10 miliónov libier.

Len tri roky po svojom uvedení na trh je Squeaky Bean siedmou najväčšou značkou v kategórii chladených rastlín, ktorá nedávno dosiahla 3% podiel na trhu. Jeden z najobľúbenejších produktov značky, NY Deli Pastrami Style Slices už tento rok predalo viac ako milión.

“Ľudia chcú výkonnejšie produkty, kúsky a plátky, ktoré konkurujú mäsu chuťou a textúrou.”

V skutočnosti spoločnosť Squeaky tvrdí, že v kategórii sendvičových plátkov rastie o obrovských 33 %, pričom jej produkty sú teraz dostupné vo väčšine popredných reťazcov supermarketov vrátane Asda, Tesco, Morrisons, Sainsbury’s, Waitrose a Ocado.

ocenenia za vegánske jedlo
© Squeaky Bean

Pokračujúce inovácie

Squeaky Bean verí, že za jej rast sú zodpovedné rýchle inovácie, a to v čase, keď niektoré značky rastlinného mäsa stagnujú kvôli rastúcej konkurencii. V apríli spoločnosť uviedla na trh rad nových produktov vrátane vegánskych feferóniek, choriza a kebabov. V auguste nasledovali pásiky na grilovaný steak a hovädzie plátky s príchuťou chrenu.

Začiatkom roku 2022 bola materská spoločnosť Squeaky Bean už druhý rok po sebe vyhlásená za Plant-Based Manufacturing Company of the Year.

„Ľudia chcú výkonnejšie produkty, kúsky a plátky, ktoré konkurujú mäsu chuťou a textúrou. Odpovedali sme na to radom Chargrilled, ktorý zodpovedá svojmu mäsovému ekvivalentu vďaka špeciálnemu procesu grilovania, ktorý dodáva nielen autentickú údenú chuť, ale aj lahodný vizuál,“ povedala Caroline Jary, riaditeľka závodnej jednotky v spoločnosti The Compleat. Food Group, ktorá vlastní Squeaky Bean.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *