Starbucks predáva najlepšiu kávu v Seattli do NestléDaily Coffee News od Roast Magazine

seattles-best-coffee-feed

Najlepšie fotografie tlače na kávu v Seattli.

Starbucks predáva Najlepšia káva v Seattli značky na svetového potravinárskeho giganta Nestlé. Obe spoločnosti dnes oznámili akvizíciu. Podmienky neboli zverejnené.

Starbucks vlastní Seattle’s Best od roku 2003, hoci Seattle’s Best sa datuje do jednej kaviarne založenej v roku 1969 na Whidbey Island severozápadne od Seattlu pod názvom Wet Whisker.

Starbucks a Nestlé uviedli, že táto transakcia je navrhnutá tak, aby posilnila ich „Globálnu kávovú alianciu“, ktorú nazvali predajnou, distribučnou a vývojovou dohodou na rok 2018, prostredníctvom ktorej Nestlé platí približne 7,15 USD za predaj strukov a produktov Starbucks.

„Pokračujeme v prehlbovaní nášho partnerstva so spoločnosťou Nestlé, aby sme našim zákazníkom poskytovali to najlepšie zo Starbucks Experience v kanáloch mimo našich maloobchodných predajní,“ uviedol v dnešnom oznámení o transakcii prezident Starbucks International a Channel Development Group Michael Conway. „Sme presvedčení, že Nestlé bude pokračovať v raste značky Seattle’s Best Coffee, keďže sa zameriavame na našu stratégiu pozdvihnúť zážitok z prémiovej kávy pre spotrebiteľov prostredníctvom značky Starbucks.“

Najlepšia káva v Seattli

Švajčiarsky potravinársky gigant, ktorý v roku 2021 vykázal príjmy vo výške približne 95,7 miliardy dolárov, vlastní aj niekoľko významných kávových značiek v Spojených štátoch, vrátane instantnej značky Nescafé, značky Nespresso s jedným podávaním a pražiarne a maloobchodného predajcu kávy Blue Bottle Coffee.

V dnešnom oznámení spoločnosť opísala najlepší rad balených celých bôbov, balených mletých a K-Cup strukov v Seattli ako „dostupné“. Najlepšia aktuálna slogan v Seattli sa týka „hladko praženej“ kávy, o ktorej spoločnosť ďalej hovorí, že má za následok „prekvapivo hladkú chuť“.

David Rennie, vedúci oddelenia kávových značiek Nestlé, povedal: „So známou značkou Seattle’s Best Coffee budeme pokračovať v budovaní nášho vedúceho postavenia v oblasti kávy tým, že spotrebiteľom ponúkneme väčší výber pre ich každodennú kávu.“

Spoločnosti očakávajú, že transakcia bude dokončená v roku 2022.


Má vaša firma s kávou novinky, o ktoré sa môžete podeliť? Dajte vedieť redaktorom DCN tu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *