Starbucks zažaloval bývalý výrobca balzamov na pery s väzbami na Mehmet OzDaily Coffee News od Roast Magazine

Nápoj a logo Starbucks

Zástupcovia losangeleskej spoločnosti s názvom Balmuccino žalujú Starbucks a tvrdia, že kávový gigant ukradol dôverné podrobnosti o vývoji produktov týkajúcich sa balzamov na pery s tematikou Frappuccino.

Súdny spor tiež hovorí, že pôvodné stretnutie medzi týmito dvoma spoločnosťami zorganizovali dlhoročný generálny riaditeľ a prezident Starbucks Howard Schultz a súčasný kandidát do senátu v Pensylvánii Mehmet Oz, známy ako „Dr. Oz.“

Podľa žaloby bola jedným z vedúcich členov Balmuccina Ozova švagriná. V žalobe sa tvrdí, že Oz oslovil Schultza, aby preskúmal možnosť spoločného podniku na výrobu balzamu na pery. Schultz nakoniec zorganizoval, ale nezúčastnil sa stretnutia medzi týmito dvoma spoločnosťami, ktoré sa uskutočnilo v októbri 2017, tvrdí žalobca.

Právnici spoločnosti Balmuccino teraz obviňujú predstaviteľov Starbucks, že použili dôverné informácie získané počas tohto stretnutia na vývoj vlastného balzamu na pery, „S’mores Frappuccino Sip Kit“, ktorý spustený v roku 2019 s príchuťami/odtieňmi Chocolicious Bliss, Marshmallow Glow, Campfire Spark a Graham Glam.

„Žalobca doručil žalovanému plne realizovaný produktový koncept v značkovom balzame na pery do vrecka, spolu s plne pripravenými vzorkami, ktoré voňali a chutili ako chute obžalovaných nápojov,“ uvádza sa v žalobe o stretnutí v roku 2017.

Starbucks neodpovedala na žiadosť DCN o komentár v čase tohto písania. Nemenovaný hovorca Starbucks povedal agentúre Reuters“Pevne veríme, že tieto tvrdenia sú neopodstatnené, a tešíme sa na predloženie nášho prípadu na súde.”


Má vaša firma s kávou novinky, o ktoré sa môžete podeliť? Dajte vedieť redaktorom DCN tu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *