Sternchemie uvádza na trh kokosové mlieko v prášku pre vegánsku zmrzlinu, pralinky a ďalšie – vegconóm

Nemecký dodávateľ prísad hviezdna chémia uviedla na trh SternCream, sušené kokosové mlieko opísané ako „funkčná alternatíva k tradičným mliečnym výrobkom“.

S veľmi vysokým obsahom kokosového mlieka sa SternCream považuje za ideálny na použitie v krémových výrobkoch, ako sú pralinky, oblátkové náplne a zmrzlina, spolu s inými aplikáciami, ako sú polievky a omáčky. Prášok sa rýchlo rozpúšťa vo vode a získava hladkú konzistenciu.

„Pracujeme na zdokonaľovaní našich produktov a ich prispôsobení súčasným a budúcim požiadavkám trhu“

Práškové kokosové mlieko sa vyrába umývaním, mletím a lisovaním zrelých kokosových orechov a následným dvojitým filtrovaním extrahovaného kokosového mlieka. Výsledná kvapalina je pasterizovaná a sušená rozprašovaním, čím sa dosiahne skladovateľnosť 24 mesiacov bez potreby konzervačných látok.

Hviezdna chémia slnečnica FDA
©Sternchemie

Slnečnicové lecitíny

Sternchemie je najlepšie známa svojimi lecitínmi, ktoré sa používajú na potravinárske aplikácie, ako je vyhladzovanie textúr a emulgovanie. Minulý rok schválila FDA široký sortiment slnečnicových lecitínov spoločnosti na predaj na severoamerickom trhu.

Slnečnicové lecitíny sú údajne vhodné na použitie v rôznych potravinách vrátane alt mäsa a alt mliečnych výrobkov. Na rozdiel od sójových lecitínov neobsahujú hlavné alergény.

„Spolu s našimi zákazníkmi pracujeme na zdokonaľovaní našich produktov a ich prispôsobení súčasným a budúcim požiadavkám trhu,“ povedala Katrin Baumann, technická produktová manažérka SternCream. “Dôraz je kladený na nutričné, trendové a etické hľadiská s obohatením bielkovín, redukciou tuku a pridanou vlákninou, ako aj na organické produkty a rastlinné alternatívy k mliečnym výrobkom.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *