Stredomorské zábaly Lavash – zdravé sezónne recepty

Poznámky k prísadám

ingrediencie rozložené na stole s prekryvnými textovými štítkami

Lavash Wraps

Lavash wraps sú veľmi tenké placky na báze pšeničnej múky arménskeho a blízkovýchodného pôvodu. Sú mäkké a poddajné, ale majú hrubú a mierne rustikálnu štruktúru (nie hladkú ako komerčná tortilla.) V USA sa Lavash komerčne predávajú vo veľkých supermarketoch Trader Joes a Whole Foods. Nájdite ich v blízkosti tortíl, pitas, flatbreadov a iných zábalov. Sú balené štyri alebo viac do vrecka a niekedy sú chladené.

Populárna značka je Jozefova pekáreň. Páči sa mi ich Multigrain lavash, pretože majú tri gramy vlákniny a len 100 kalórií každý.

Ak nemôžete nájsť lavash wraps sub v libanonskom horskom chlebe alebo inom tenkom nekysnutom chlebe.

Tzatziki

Ak chcete spojiť chute, pridajte vlhkosť a pomôžte udržať obaly zatvorené, budete potrebovať šálku tzatziki.

Aby ste to uľahčili na týždennú večeru, odporúčam vám kúpiť si vopred pripravené tzatziki, ktoré nájdete v blízkosti hummusu a iných chladených lahôdkových nátierok a dipov. Ak to však chcete urobiť od začiatku, tu je môj recept na Tzatziki.

Ak chceš urobte tento recept vegánskynáhrada Baba Ganoush alebo Pečený cesnakový hummus namiesto tzatziki a vynechajte syr feta.

Zelenina

Pečená zelenina v plnke je kombináciou sladkej cibule, papriky a baklažánu premiešaná s olejom, soľou, sušeným oreganom a čerstvo nasekaným cesnakom.

Ak vám jedna z týchto druhov zeleniny nechutí, jednoducho ju nahraďte inou z vašich obľúbených. (Cuketa, žltá tekvica a šampiňóny by boli dobrými alternatívami.) Všimnite si, že tvrdšia zelenina, ako je mrkva, bude trvať dlhšie, kým sa opečie a mala by byť spárovaná so zeleninou s podobnou štruktúrou, ktorá sa varí rovnakou rýchlosťou.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *